[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec vyjadril blízkosť Venezuele sužovanej závažnými krízami
P:3, 08. 01. 2021 12:26, ZAH

Vatikán 8. januára (RV) Svätý Otec František opäť vyjadril svoju blízkosť venezuelskému ľudu skúšanému závažnou humanitárnou a spoločensko-ekonomickou krízou, ktorá sa teraz ešte zhoršila v dôsledku pandémie. Urobil tak v liste venezuelskému kardinálovi Baltazarovi Porrasovi Cardozovi k jeho meninám na slávnosť Zjavenia Pána 6. januára.

V krátkom liste arcibiskupovi Meridy a apoštolskému administrátorovi Caracasu kardinálovi Porrasovi Cardozovi pápež okrem iného píše:

„Nech Vám Boh aj naďalej dodáva silu a nebojácnosť (paréziu), aby ste s otcovským srdcom vedeli sprevádzať a utešovať svoj svätý veriaci ľud, vystavený skúške utrpení spôsobených bičom pandémie, aroganciou mocných a rastúcou chudobou, ktorá ich hrdúsi.“

Slávnosť Zjavenia Pána je „dňom zjavenia pokory Boha, ktorý sa stáva svetlom porážajúcim temnoty, ktoré pokrývajú svet“, konštatuje Svätý Otec. Blahoželá kardinálovi Porrasovi k jeho meninám, udeľuje mu požehnanie, uisťuje ho o svojej modlitbe a zveruje ho do ochrany Panny Márie, sv. Jozefa, ako aj jeho svätého patróna Baltazára, jedného z mudrcov, o ktorých hovorí evanjelium.

K blahoželaniu Svätého Otca sa pripájajú aj vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, ktorý vo Venezuele strávil poslednú diplomatickú službu, i substitút Štátneho sekretariátu Mons. Edgar Peña Parra, ktorý je pôvodom Venezuelčan.

Kardinál Porras Cardozo sa tento týždeň zúčastňuje na plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Venezuely, ktoré sa v dôsledku pandémie koná virtuálnou formou.

( TK KBS, RV zk, ml; pz ) 20210108018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]