[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Týždeň cirkvi pre mládež v Prešovskej archieparchii prebiehal online
P:3, 24. 11. 2020 14:11, DOM

Prešov 24. novembra (TK KBS) Pri príležitosti Týždňa Cirkvi pre mládež, ktorý sa uskutočnil od 16. do 22. novembra, pripravila Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie zaujímavý program pre mladých. Aj napriek tomu, že sa mladí nemohli na programe zúčastniť osobne, všetky časti programu bolo možné sledovať online, a to prostredníctvom sociálnej siete na profile GMC Bárka.

Program pre mladých sa začal už v nedeľu 15. novembra, v prvý deň Filipovky - pôstneho obdobia pred sviatkami Narodenia Pána, kedy svätú liturgiu slávil a krátky príhovor predniesol Patrik Maľarčík, duchovný správca GMC Bárka v Juskovej Voli. Mladí boli pozvaní k hlbšiemu prežívaniu tohto obdobia prostredníctvom duchovnej prípravy na sviatky Kristovho narodenia, tzv. 40 dňové putovanie do Betlehema a zároveň boli pozvaní k modlitbe a pôstu mladých za mladých, ktorí sú spútaní rôznymi neduhmi.

V pondelok bola pre mladých slávená svätá liturgia z Gréckokatolíckeho mládežníckeho pastoračného centra v Prešove, ktorú slávil Martin Tkáč, duchovný správca centra.

V utorok boli mladí pozvaní zapojiť sa do celoslovenskej online modlitebnej reťaze Čas pohnúť časom, v rámci ktorej Martin Tkáč z GMPC v Prešove viedol modlitbu Molebenu k blahoslavenému biskupovi Pavlovi Petrovi Gojdičovi.

V stredu sa mladí modlili svätý ruženec za mladých, vedený dievčatami z farnosti Milpoš a doplnený o svedectvo.

Vo štvrtok, Pavol Chanáth, správca farnosti Banské spolu s mládežou, viedli Eucharistickú adoráciu doplnenú o krátke slovo.

V piatok, boli mladí pozvaní k modlitbe Veľkej večierne s lítiou, ktorú sa modlili kňazi z Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie. V úvode večierne sa mladým prihovoril Dominik Gromoš a priblížil im túto modlitbu.

V sobotu, na sviatok Uvedenia Presvätej Bohorodičky do chrámu, Patrik Maľarčík slávil svätú liturgiu a program bol doplnený i o modlitbu Polnočnice z Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove a duchovné slovo špirituála Jozefa Harvilka na tému Dotyk Boha.

Týždeň Cirkvi pre mládež v Prešovskej archieparchii vyvrcholil v nedeľu svätou liturgiou slávenou Erichom Eštvanom, riaditeľom GMC Bárka a popoludňajšou diskusiou na tému Milujem svoju Cirkev, ktorú viedol František Sochovič, správca farnosti Vyšný Mirošov, spolu s členmi spoločenstva Dvaja - Traja.

„Veríme, že aj týmto spôsobom mohli mnohí mladí zakúsiť, že Cirkev je tu pre nich a aj v tomto čase pandémie chce mladým slúžiť ako sa len dá,“ povedala pre ISPA Viktória Žolnová.

( TK KBS, is pa, rp; pz ) 20201124026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]