[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Piesne oslavujúce Boha so svedectvami. Taký bol večer odpustenia
P:3, 23. 11. 2020 10:21, DOM

Bratislava 23. novembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Piesne oslavujúce Boha popretkávané silnými svedectvami tých, ktorí zažili milosť odpustenia. Taký bol druhý Večer odpustenia a zmierenia s názvom Nie 7, ale 77x. Pripravili ho Úsmev ako dar a Lamačské chvály v spolupráci s bratislavským pomocným biskupom Jozefom Haľkom. V živom online streame sa so svojimi svedectvami podelili známe osobnosti z cirkevného či kultúrneho prostredia. Témou večera bolo odpustenie matkám a vzťah mama – dieťa. Prenos si pozrelo viac ako dvadsaťtisíc ľudí.

Divákom sa cez obrazovky prihovoril aj evanjelizátor a raper Dávid Janočko, známy pod umeleckým menom Puer Dei. Opísal, ako v minulosti drogoval, pil, kradol a ako ho vylúčili zo školy. Po rozhovore so svojou mamou sa prihlásil na duchovné cvičenia, kde svoje problémy odovzdal Bohu a on začal konať. „To, ako sa nám začali meniť vzťahy v rodine, keď som prijal Krista, keď som ho dal na prvé miesto a keď som mu predložil moje problémy, o čom tu stále rozprávame, tak to si neviete predstaviť, ako sa nám zmenil vzťah. Mňa strašne fascinuje na mojej mame a najviac si to tak vážim a obdivujem, že aj keď to so mnou bolo úplne zlé, tak sa stále za mňa modlila každý deň," uviedol.

O odpustení hovoril aj apoštolský administrátor Košickej eparchie, vladyka Cyril Vasiľ. Zamyslel sa nad otázkou, či niečo obmedzuje Božiu všemohúcnosť. Pripustil, že Boh sám ju chcel obmedziť. „V skutočnosti vždycky, keď sa modlíme Otče náš, tak Pánu Bohu súčasne kladieme podmienku aj jeho schopnosti a vôli odpúšťať, pretože mu hovoríme, odpusť nám tak, ako my odpúšťame," povedal. Život učí odpúšťať aj speváčku Máriu Čírovú. Uvedomuje si, že medziľudské vzťahy nám budú stále prinášať aj krivdu alebo zradu. Pochopila však, že všetky zlé veci nás majú niečo naučiť. „Každá jedna krivda nás posúva ďalej a mnohokrát nášmu životu otvorí úplne iné obzory.“


Na záver prenosu požehnal všetkých divákov biskup Jozef Haľko. Záznam z podujatia je na Facebooku a YouTube kanáli Lámačských chvál. Ďalší, tentoraz vianočný večer odpustenia a zmierenia bude sedemnásteho decembra (Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban).

( TK KBS, rl, jhe, ml; pz ) 20201123029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]