[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V košickej katedrále bola spomienka na blahoslavenú Annu Kolesárovú
P:3, 21. 11. 2020 14:10, DOM

Košice 18. novembra (TK KBS) V deň liturgickej spomienky na blahoslavenú Annu Kolesárovú, ktorý sme si pripomenuli v piatok 20. novembra, v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach slávil svätú omšu košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. Predchádzala jej deväťdňová duchovná príprava.

„Nádherná slávnosť v košickej katedrále s liturgickou spomienkou blahoslavenej Anky Kolesárovej bola ako mocné svetlo, ktoré zažiarilo v temnotách kultúry nečistých vzťahov a konzumu. Pre lepšie pochopenie významu cennosti otec biskup Mons. Marek Forgáč prirovnal blahoslavenú Anku Kolesárovú k známemu Košickému zlatému pokladu. A vyzdvihol potom ešte väčšiu cennosť duchovných pokladov, ako je posvätnosť ľudského tela a úprimnej čistej lásky," napísal na sociálnej sieti rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom Pavol Hudák.

„Ďakujeme Bohu za našu vzácnu perlu z východu, ktorú môžeme mať v našich rodinných pokladniciach ako depozit pravých hodnôt ako je nevinnosť a čistota mladých, vernosť manželov, požehnané vzťahy v rodinách vzájomnej úcty a dôvery. Na príhovor blahoslavenej Anny Kolesárovej nech sú dnes vyliate všetky milosti z neba, ktoré pre túto chvíľu pripravil štedrý Boh," dodal Pavol Hudák. 


Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej na 20. november. Kostol Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom, v rodisku blahoslavenej Anny, panny a mučenice, bol ustanovený za pútnické miesto. V kostole sa nachádza hlavný relikviár s ostatkami bl. Anny Kolesárovej.

Podrobnosti o živote Anny Kolesárovej i o procese jej blahorečenia je možné nájsť na webovej stránke annakolesarova.sk.( TK KBS, kol, phu; ml ) 20201121004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]