[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 16. 06. 2021   Meniny má Blanka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Košice ožijú kultúrnym online festivalom, vystúpi aj kardinál Müller
P:3, 21. 11. 2020 10:10, DOM

Košice 21. novembra (TK KBS) Predadventný čas už tradične prežívajú Košice aj prostredníctvom kultúrno-akademického festivalu o vzťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti Košické Hanusove Dni. Ide o “východniarsku” verziu známeho mestského festivalu Hanusove Dni. Hoci toto obdobie festivalom veľmi nepraje, organizátori sa rozhodli nerezignovať a pripravili víkendový online festival o Bohu, živote, vesmíre a vôbec. Pretože čas adventu nás pozýva k stíšeniu a zamysleniu sa nad veľkými otázkami.

Hostia z Nemecka či z Ameriky

“Najvýznamnejším hosťom festivalu bude emeritný prefekt Kongregácie pre náuku viery nemecký kardinál Gerhard Müller, Vladimír Krčméry predstaví svoju najnovšiu knihu od vydavateľstva Postoj a so šéfredaktorom The Catholic Thing a prezidentom Faith & Reason Institute R obertom Royalom rozanalyzujeme výsledky amerických volieb,” uviedol Juraj Šúst, riaditeľ festivalu a predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa. “Festival neobíde najpálčivejšie výzvy dnešného kresťanského, politického i kultúrneho sveta ale zároveň prinesie aj inšpiratívnych hostí z východnej časti Slovenska,” hovorí jeden z dramaturgov festivalu Michal Čop.

“A hoci sa s väčšinou hostí budeme spájať online, túžili sme, aby mali KHD svoju identitu, preto budeme streamovať podujatia zo štúdia v Košiciach. Takto sa na príprave festivalu môže podieľať priamo košická komunita Spoločenstva Ladislava Hanusa a produkčne ho zabezpečovať košická firma. Aj v tomto období vnímame podporu regiónu ako kľúčovú,” za organizátorov ho dopĺňa košičanka Veronika Bočkayová.

Diváci sa teda môžu tešiť na dva dni plné diskusií a prednášok na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Všetky informácie o festivale môžu záujemcovia nájsť na oficiálnej stránke podujatia ako aj na Facebooku Košických Hanusovych dní. Hoci budú všetky podujatia, vďaka partnerom festivalu, poskytnuté divákom zdarma, organizátori vyzývajú k podpore aj divákov. Organizátorov a dielo môžu podporiť napr. kúpou dobrovoľného virtuálneho lístku .

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa , ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 18 rokov sa usilujeme spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

Podujatie bude organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Košického samosprávneho kraja, Mesta Košice, Rádu premonštrátov, Dominikánskeho konventu a mnohých ďalších.

TK KBS informovala Veronika Bočkayová

( TK KBS, vbo, ml; pz ) 20201121002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]