[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misijné diela ponúkajú sväté omše v misijných krajinách za blízkych
P:3, 17. 11. 2020 10:00, DOM

Bratislava 17. októbra (TK KBS) Pápežské misijné diela aj tento rok ponúkajú možnosť odslúžiť svätú omšu v misijných krajinách za blízkych. „Ponúkame vám túto možnosť, pričom vám odošleme darčekovú vianočnú pohľadnicu, do ktorej si sami môžete napísať venovanie, úmysel i počet svätých omší. Úmysel svätej omše sa môže týkať osoby alebo udalosti, môže byť prosbou alebo poďakovaním. Vianočné pohľadnice vám pošleme po vašej registrácii do 20. decembra 2020, aby ste ich mohli odovzdať na Vianoce priamo Vašim blízkym," píšu PMD.

Misijné diela vďaka tejto aktivite umožnilo sláviť minulý rok 7 938 svätých omší, z toho 44 gregoriánskych omší a 324 novén. Sväté omše boli na úmysel darcov slávené kňazmi v kňazských seminároch, ktoré podporujeme zo Slovenska formou adopcie seminaristov v Benine, Pobreží Slonoviny, Kongu, Kamerune, Burkine Faso, Togu a v Čade. Omšové milodary sú požehnaním pre kňazov v Afrike a my si zároveň môžeme uvedomiť univerzálnosť Cirkvi, keď títo kňazi predkladajú na oltár úmysly zo Slovenska. Pápežské misijné diela zabezpečujú prijímanie omšových milodarov pre misionárov počas celého roka. Omšové milodary si záujemcovia môžu zaregistrovať na webovej stránke misijnediela.sk.

Ďalšou ponukou misijných diel je tzv. trojkráľová hviezda. Na sviatok Troch kráľov je zvykom požehnávať príbytky. Požehnanie vykonáva kňaz, ale môže ho vykonať aj dospelý člen rodiny. Je to silné požehnanie, ktoré trvá celý rok. „Boh sa stane stredom nielen vášho domu, ale aj vašej rodiny. Prijmite požehnanie a stanete sa požehnaním pre iných. Materiál na požehnania domu si môžete objednať do 18. decembra TU," uvádzajú PMD, ktorú pošlú text modlitby požehnania príbytku, ikonu Svätej rodiny (A5 na tvrdom papieri), nálepku na dvere s nápisom 20*C+M+B+21 (dobre odlepiteľná) a leták s informáciou o možnosti podpore slovenských misionárov.

TK KBS informovali Pápežské misijné diela na Slovensku

( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20201116039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]