[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 14. 06. 2021   Meniny má Vasil       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František napísal list do „svojej“ saleziánskej internátnej školy
P:3, 13. 11. 2020 09:06, ZAH

Vatikán 13. novembra (TK KBS) Pri príležitosti 90. výročia založenia saleziánskej internátnej školy „Wilfrid Barón de los Santos Ángeles“ v argentínskom Ramose Mejia, kde mladý Jorge Mario Bergoglio navštevoval v roku 1949 šiestu triedu, poslal pápež František list zástupcovi riaditeľa školy.

Agentúra ANS priniesla znenie listu, pripájame preklad:

Drahý brat,

pri príležitosti 90. výročia založenia diela dona Bosca v Ramos Mejia sa obraciam na Vás a na všetkých členov tejto milovanej saleziánskej rodiny. Pripájam sa k vášmu poďakovaniu za všetky tie roky zasievania radosti evanjelia do toľkých detí a mladých a do sŕdc mnohých rodín na periférii spoločnosti.

S vďakou si spomínam na to, ako som v roku 1949 študoval v šiestom ročníku školy Wilfrid Barón de los Santos Ángeles a dostal som formáciu v štýle dona Bosca, otvorenú pre prácu, tvorivosť a radosť. Školský život tvoril jednotný celok a nebol čas nudiť sa: štúdium, zdieľanie, modlitba, pomoc chudobnejším, manuálne činnosti. Všetko, čo sme robili a čo sme sa učili, tvorilo harmonickú jednotu a pripravovalo nás na život so zmyslom pre zodpovednosť a s horizontom transcendencie.

Povzbudzujem vás, aby ste v tejto perspektíve pokračovali vo vašej práci, a aby ste pamätali na slová svätého Jána Bosca: „Svätosť spočíva v tom, že sme stále veselí.“ Nech sa táto radosť, ktorá pramení zo stretnutia s Pánom, odráža v každej jednej z vašich aktivít, aby evanjelium žiarilo a dostalo sa ku každému.

Nech vás Ježiš žehná a Panna Mária Pomocnica kresťanov nech sa o vás materinsky stará a chráni vás. A, prosím, nezabudnite sa za mňa modliť.

S bratským pozdravom,

František( TK KBS, sdb, rp; pz ) 20201113017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]