[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 16. 06. 2021   Meniny má Blanka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pastoračná výzva z Kežmarku: Učeníkmi podľa vzoru prvých kresťanov
P:3, 31. 10. 2020 12:05, DOM

Kežmarok 31. októbra (TK KBS) Vo farnosti Kežmarok tamojší kňazi pripravili pre svojich farníkov pastoračnú aktivitu: „Učeníkmi podľa vzoru prvých kresťanov.“ Do každej domácnosti ponúkajú Liturgiu domácej cirkvi, ktorej súčasťou je vytlačený obraz „Turíce“ a pobožnosť s čítaním novozákonnej knihy Skutkov apoštolov. Od 1. novembra budú každý deň čítať jednu kapitolu z tejto novozákonnej knihy. Jej prečítanie je naplánované presne na záver cirkevného roka, keďže v nedeľu 29. novembra sa bude sláviť 1. adventná nedeľa.

„Našou snahou je napomôcť našim farníkom, aby v domácnostiach zostali spojení s Kristom a jeho Cirkvou aj uprostred týchto náročných dní odlúčenia od osobnej účasti na bohoslužbách v našich chrámoch,“ vysvetľuje kežmarský farár a dekan František Trstenský, ktorý pripravil pre svojich veriacich text domácej liturgie.

Pôvodná ikona vznikla v talianskej diecéze Concordia-Pordenone. Tamojší diecézny biskup Mons. Giuseppe Pellegrini na základe žiadosti Františka Trstenského poslal jej obraz a dal súhlas používať ho na náboženské účely. Vysvetlenie jeho symboliky je súčasťou textov domácej liturgie.

„Každý deň od 1.novembra budeme zverejňovať myšlienku povzbudenia k príslušnej kapitole Skutkov apoštolov. Stačí sledovať našu webstránku alebo facebook farnosti,“ odporúča duchovný otec kežmarskej farnosti.

Veriaci z celého Slovenska si môžu obraz aj pobožnosť stiahnuť z webstránky farnosti: www.fara-kezmarok.sk.( TK KBS, ft, ml; pz ) 20201031004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]