[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Talianski nominanti na kardinálov boli pápežovým rozhodnutím prekvapení
P:3, 27. 10. 2020 10:35, ZAH

Vatikán 27. októbra (RV) Prekvapenie a pocit zodpovednosti. Také pocity vyjadruje časť novovymenovaných kardinálov pápežom Františkom. Konzistórium, počas ktorého dostanú insígnie novej hodnosti, bude 28. novembra.

Farár rímskej farnosti Božej lásky, Enrico Feroci sa o svojom menovaní dozvedel v sakristii po odslúžení svätej omše, ktorú slávil. Pápežské rozhodnutie interpretuje ako vyznamenanie nie pre seba, ale pre všetkých rímskych kňazov. “Hovorí sa, že kňaz je ten, kto pomáha biskupovi dotknúť sa Kristovho tela, ktorým je Boží ľud. A tu sa pápež František rozhodol poďakovať rukám toľkých kňazov. Myslím si, že je to tak, takto si to vykladám, pretože si nemyslím, že by som si osobne zaslúžil také vyznamenanie,“ uviedol kardinál. Vyjadril nádej, že bude môcť byť aj naďalej farárom vo svojej farnosti.

Františkove rozhodnutie prekvapilo aj dlhoročného stáleho pozorovateľa Svätej stolice pri OSN a ďalších medzinárodných inštitúciách v Ženeve arcibiskupa Silvana Tomasiho. Vyjadril radosť z myšlienky, že jeho povýšenie je odmenou a uznaním práce pápežských diplomatov. Vo vymenovaní za kardinála vidí tiež novú zodpovednosť za svoj príspevok pre dobro Cirkvi.

Františkán Mauro Gambetti z Assisi povedal, že jeho meno na zozname nových kardinálov je „pápežov vtip“. Potom dodal, že prijal toto posolstvo „s vďačnosťou a radosťou“ a „v duchu poslušnosti Cirkvi a službe ľudskosti v pre nás tak zložitej dobe“. “Zverujem svätému Františkovi moju cestu a jeho slová o bratstve, sú darom, ktorý budem zdieľať so všetkými Božími deťmi na ceste lásky a súcitu k môjmu blížnemu, nášmu bratovi,” povedal nominovaný kardinál.

( TK KBS, ekai, rp; pz ) 20201027024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]