[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Cirkevnej škole sv. Gorazda v Košiciach zorganizovali Misijný týždeň
P:3, 27. 10. 2020 06:32, DOM

Košice 27. októbra (TK KBS) V týždni od 19. do 23. októbra sa na Cirkevnej základnej škole s materskou školou svätého Gorazda v Košiciach uskutočnil Misijný týždeň, do ktorého sa zapojila celá škola. Základom Misijného týždňa bolo uskutočniť aj tento rok na škole aktivitu Milión detí sa modlí ruženec a zároveň to spojiť s myšlienkou Misijnej nedele, ktorú Cirkev slávila 18. októbra. Hlavnou myšlienkou Misijného týždňa bolo priniesť žiakom povedomie o misijnej činnosti Cirkvi, dať im priestor podporiť ju a ich samých povzbudiť k misionárskej činnosti v prostredí, v ktorom žijú.

Tento misijný týždeň prebiehal, z dôvodu pandemických opatrení tak, aby sa doň zapojili všetci žiaci školy, teda po ročníkoch na hodinách náboženstva. Hodina bola rozdelená do dvoch častí. V prvej časti hodiny odznela katechéza o misiách, o Misijnej nedeli, o tom, kto je to misionár. Zároveň boli žiakom prezentované produkty na podporu a zbierku Misií, ktoré pripravili Pápežské misijné diela, a ktoré si mohli žiaci počas celého týždňa zakúpiť u svojich katechétov, a tak podporiť svojim kúskom misijnú činnosť Cirkvi. V rámci katechézy bola predstavená myšlienka Misijného ruženca. A práve jeho modlitba bola druhou časťou hodiny náboženstva. Každá trieda sa samostatne v druhej časti hodiny schádzala do priestorov kaplnky, ktorá bola tematický vyzdobená, aby sa pomodlili jeden alebo dva desiatky ruženca za misie, misionárov, či obyvateľov daných kontinentov. Takýmto spôsobom sa celá škola v tomto týždni pomodlila každý deň jeden celý ruženec a zároveň sa zapojila aj do aktivity Milión detí sa modlí ruženec, čím podporila a žila myšlienku svätého Pátra Pia, že “keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.”

Modlitbou ruženca v tomto týždni žila celá škola. V školskom klube detí triedy vyrábali spoločne so svojimi vychovávateľkami ružence z prírodných materiálov, ktoré potom spoločne pri modlitbe darovali Presvätej Bohorodičke.

Veríme, že aj tieto aktivity pomohli k tomu, aby sme spoločne, v tomto neľahkom čase, čerpali nádej z modlitby, modlili sa jeden za druhého a nezabúdali na vzájomnú a konkrétnu lásku k blížnemu. 

( TK KBS, tske, rp; pz ) 20201027002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]