[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Chovanec kňazom: Preukážme dobro, ktoré v nás tvorí Božia milosť
P:3, 26. 10. 2020 12:45, DOM

Bratislava 26. októbra (TK KBS) S osobitným povzbudzením sa obracia na svojich kňazov banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Jeho list prinášame v plnom znení.

- - - - - -

Povzbudenie Božím slovom a bratskou spolupatričnosťou

Milí bratia kňazi a diakoni, spolu s vami opäť prežívame ťažké chvíle bez riadneho slávenia bohoslužieb, najmä svätých omší. Pre každého pastoračného kňaza je veľmi smutné a nezvyčajné sláviť sprítomnenie Pánovej obety bez účasti dobrého veriaceho ľudu, ktorý (kdesi doma a vonku) túžobne čaká a veľmi potrebuje pokrm Pánovho slova i tela.

Prosím vás, umožnite (podľa vašich miestnych okolností), aby veriaci mohli navštíviť kostol, prijať sväté prijímanie a sviatosť zmierenia alebo ísť na duchovný rozhovor. Tam, kde je to možné, zapojme do služby, modlitby a charity aj svojich spolupracovníkov, aby nikto – najmä starí, chorí – nezostali opustení. V prípade potreby ochotne navštívte chorých a zomierajúcich a vyslúžte im potrebné sviatosti.

Pamätajme, že najmä v skúškach nám Pán Ježiš láskavo hovorí: „Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier položí aj svoj život za ovce“ (Jn 10, 11).

Nechajme sa – v týchto krušných časoch, ktorých koniec ešte nevidieť – povzbudiť predovšetkým Pánovým slovom: „Nech je zvelebený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, ktorý nás vo svojom veľkom milosrdenstve vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych znovuzrodil pre živú nádej... Vás Božia moc vierou chráni pre spásu, ktorá je pripravená zjaviť sa v poslednom čase. Preto sa radujete, hoci sa teraz, ak treba, trochu aj rmútite pre rozličné skúšky, aby vám vaša vyskúšaná viera, omnoho vzácnejšia ako pominuteľné zlato..., bola na chválu, slávu a česť vtedy, keď sa zjaví Ježiš Kristus“ (1 Pt 1, 3-8).

Zároveň, viac ako inokedy, preukážme vľúdne dobro, ktoré v nás tvorí Božia milosť, svojim spolubratom. Neuzatvárajme sa v bolesti a neizolujme sa; otvorme sa spolubratom a často spolu zdieľajme pravú nádej, pre ktorú nás znovuzrodil náš Pán.

Zo srdca vás i vašich veriacich žehnám

Mons. Marián Chovanec

- - - - - -( TK KBS, mch, ml; pz ) 20201026029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]