[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi pozývajú zapojiť sa do iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec
P:3, 18. 10. 2020 13:05, DOM

Bratislava 18. októbra (TK KBS) Zapojte sa do modlitbovej iniciatívy Pápežskej nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi "Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete". Pozývajú k tomu aj viacerí biskupi.

"V tomto neľahkom čase, kedy neustále svet zápasí so šíriacim sa nebezpečenstvom, máme menej možností stretávania sa. Naše kontakty sú obmedzenné. To nám nebráni tomu, aby sme sa vedeli duchovne spojiť a zjednotiť v rámci modlitby svätého ruženca. Svätý ruženec predstavuje akoby takú reťaz od kríža ku krížu, ktorá má svoje zrnka a vytvára jednotu. Každý z nás sa môže stať týmto zrnkom a zapojiť sa do vytvorenia tejto jednoty," pozýva v špeciálnom videu košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč.

"V týchto dňoch, keď sa po niekoľkých mesiacoch opäť v našich kostoloch muselo obmedziť slávenie verejných bohoslužieb, prostredníctvom vás pozývam rodiny i všetkých, ktorí vo vašich farnostiach venujú čas výchove detí, zapojiť sa do modlitbovej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete," pridáva sa vo výzve pre kňazov žilinský biskup Mons. Tomáš Galis.

"Epidemiologické opatrenia pravdepodobne ešte skomplikujú možnosti modliť sa ruženec v skupinách. Keďže aj my chceme, aby sme sa všetci správali zodpovedne a brali ohľad na ľudí, ktorí sú vystavení riziku - katechéti, učitelia, vychovávatelia, ale aj kňazi, či zdravotníci, pracujúci s deťmi, ruženec sa nemôžeme modliť v tomto ružencovom mesiaci spoločne v našich chrámoch, odporúčam modliť sa ho doma - v našich domácich chrámoch, v triede, v malých skupinkách, na prechádzke v parku, či online pomocou internetového hovoru, na ktorý sme si všetci už zvykli. Pozývam teda ešte raz všetkých v dôvere v slová svätého Pátra Pia: Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa môže zmeniť," dodáva biskup Galis.

K modlitbe ruženca pozval aj rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik.

„Drahí bratia a sestry, modlime sa ruženec! Opakujem výzvu, ktorú som predniesol 14. októbra 2017 pri zasvätení diecézy Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie: Nech sa každý v našej diecéze vie modliť a modlí sa ruženec! Pozývam vás k aktivite, aby ste počas tohto mesiaca naučili modlitbe ruženca aspoň jedného človeka, ktorý sa ruženec zatiaľ nevie modliť," píše na stránke diecézy biskup Stolárik.

Rôzne materiály, video, ktoré sa dá zdieľat na sociálnych sieťach, ako aj návod ako sa modliť ruženec pre deti, je možné nájsť na stránke www.miliondeti.sk.

-

Zdroje: ACN, Žilinská diecéza, Rožňavská diecéza

( TK KBS, acn, zd, rd, ml; pz ) 20201014026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]