[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bernard Bober požehnal nové auto pre Rádio LUMEN
P:3, 07. 10. 2020 15:50, DOM

Košice 7. októbra (TK KBS) Košická redakcia Rádia LUMEN jazdí na novom a spoľahlivom aute. Kúpa nového automobilu bola nutnosťou. Predchádzajúci už vykazoval čoraz viac porúch. Nový, motorizovaný prírastok požehnal arcibiskup Bernard Bober.

Mať osobný automobil je dnes pre mnohých ľudí nutnosťou. Pre slovenské katolícke rádio to platí dvojnásobne. Pracovníci košického štúdia technicky obhospodarujú aj mnohé vysielače na východnom Slovensku. „Auto má zosilnený podvozok, pohon všetkých štyroch kolies, to nám umožňuje prístup na takmer všetky vysielače. V košickej redakcii slúži tiež na výrobu relácií ako redakčné auto pre našich redaktorov," uviedol krátko po požehnaní automobilu v Košiciach Jaroslav Fabian. 

Liturgický obrad požehnania sa uskutočnil v pondelok 5. októbra na arcibiskupskom úrade v metropole východu. Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita, ktorý auto požehnal, v rozhovore s vedením Rádia LUMEN ocenil praktický výber vozidla vzhľadom na potreby jeho využitia. Pracovníkom rádia poprial veľa šťastných kilometrov so želaním, nech má auto čo najmenej porúch. „Máme vysielače v kopcoch, auto bude teda veľkou pomôckou. Spoliehame sa na Pána, svoju bezpečnosť vkladáme do jeho rúk," povedal krátko po obrade požehnania Mons. Bernard Bober.

Finačné prostriedky určené na kúpu vozidla pre Rádio LUMEN poskytla nezisková organizácia PRE LUMEN. Jej riaditeľ Radovan Pavlík poďakoval dobrodincom a poslucháčom, bez ktorých by zabezpečenie automobilu nebolo možné: „PRE LUMEN, n.o. úzko spolupracuje s Rádiom LUMEN a vždy pomáha, keď to Rádio LUMEN potrebuje pre svoju prevádzku. Samozrejme naša neziskovka PRE LUMEN - to sú poslucháči, ktorí prispievajú na každodennú existenciu rádia. Opätovne im chcem poďakovať za veľkorysosť aj počas koronakrízy a prosím, aby nám túto podporu aj naďalej zachovali."

Zaujímavosťou stretnutia vedenia Rádia LUMEN s Mons. Bernardom Boberom boli slová košického arcibiskupa o jeho priazni slovenskému katolíckemu rádiu: „Som vašim stálym poslucháčom, vždy ráno od 6:00 a približne do 7:30 zotrvám pri rádiu. Musím uznať, že rádio sa rokmi posúva profesionálne dopredu a ranný program ponúka poslucháčovi mnoho podnetných informácií, ako napríklad rozprávanie Miroslava Sanigu, ranné zamyslenia či rôzne témy dňa."

Vozidlá Rádia LUMEN, ktoré zabezpečujú vysielanie a technické zabezpečenie jeho chodu, môžete na slovenských cestách spoznať aj vďaka známemu žlto-fialovému logu. 

( TK KBS, rp; pz ) 20201007036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]