[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Októbrové vydanie pouličného časopisu charity Cesta aj o vernosti
P:3, 07. 10. 2020 12:46, DOM

Prešov 7. októbra (TK KBS) Vyšlo októbrové číslo časopisu Cesta. Redakcia v ňom prináša rozhovor s kňazom Stanislavom Krajňákom, SVD, správcom Univerzitného pastoračného centra v Bratislave, o jeho misiách v Rusku aj o práci s mládežou v našom hlavnom meste. Nechýba pravidelná rubrika „Ochrana života“ v aktuálnom čísle o argumentoch proti eutanázii.

V rubrike „Z charít“ predstavuje časopis jedného zo svojich klientov - Jozefa Brišša z útulku Archa, ktorý sa venuje nezvyčajnej záľube – stavia Eifellove veže z drevených špajlí. So svedectvom sa podelil aj bývalý klient Pavol z resocializačného zariadenia Domov nádeje v Prešove, ktorý je v súčasnosti opäť v charite – ale na druhej strane ako pomocný terapeut v Nízkoprahovom centre pre ľudí bez domova.

V rubrike „Zo spoločnosti“ sa dočítate o projekte Prešovského samosprávneho kraja Svätomariánska púť – „Svetlo z východu“, ktorého inšpiráciou sa stala najznámejšia pútnická trasa Santiago de Compostela. Nová pútnická trasa bude prepájať najvýznamnejšie mariánske miesta na poľsko-slovenskom pohraničí a bude nadväzovať na Stredoeurópsku mariánsku cestu.

V októbrovej Ceste nechýba ani katechéza Svätého Otca, duchovné slovo a aktuálne správy z cirkvi a charít.

--

Už viac ako 15 rokov v uliciach mesta stretávate distributérov časopisu Cesta. Je to mesačník o kvalite života. Tento časopis vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorého cieľom je evanjelizovať a rozširovať obzor čitateľov v oblasti – duchovnej, sociálnej i odborne. Prináša reportáže, svedectvá, zaujímavé články o prírode a ľuďoch, ktorí sa zapísali do histórie. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami a odborníkmi, snažíme sa vyvracať mýty a predsudky spoločnosti a kladieme dôraz na to, že je potrebné žiť evanjelium každý deň a stavať na kresťanských hodnotách celý svoj život. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorým sa z rôznych dôvodov nedarí nájsť si prácu. Takýmto spôsobom si chcú zarobiť na živobytie. Je to konkrétna pomoc konkrétnemu človeku.

TK KBS informovala Veronika Futejová

( TK KBS, vfu, ml; pz ) 20201007024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]