[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 13. 06. 2021   Meniny má Anton       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nadácia ACN pozýva opäť do iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec
P:3, 05. 10. 2020 14:55, DOM

Bratislava 5. októbra (TK KBS) Pápežská nadácia ACN pozýva opäť do modlitbovej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete.

"V roku 2020 chceme deťom predstaviť príbeh svätej Kataríny Labouré, ktorá v zjaveniach dostala od nebeskej Matky zázračnú mariánsku medailu. Po tom, čo Katarína dala vyraziť mariánske medaily podľa obrazu, ktorý videla v zjaveniach, prišla veľká epidémia. Jej spolusestry medaily rozdávali chorým a vzbudzovali v ľuďoch úctu k našej Pani. Následne sa začali diať veľké počty uzdravení a aj preto dostala medaila prívlastok zázračná. Každý, kto sa zapojí do modlitby ruženca 18. alebo 19. októbra a zaregistruje sa na našom webe www.miliondeti.sk, dostane od nás jednu takú medailu," avizuje ACN.

Tentokrát je však ružencová kampaň trochu iná, pretože je poznačená pandémiou koronavírusu a pripadla na ten istý deň ako Misijná nedeľa. "To nás všetkých pozýva k väčšej kreativite. Ruženec sa teda môžete s deťmi modliť pred, počas, či po aktivitách, ktoré plánujete robiť pri príležitosti misijnej nedele. Rovnako aj TV LUX bude vysielať modlitbu svätého ruženca s deťmi pred svätou omšou s tématikou misijí. Bude to 18. októbra o 9:00. Epidemiologické opatrenia pravdepodobne ešte skomplikujú možnosti modliť sa ruženec v skupinách. Keďže aj my chceme, aby sme sa všetci správali zodpovedne a brali ohľad na ľudí, ktorí sú vystavení riziku - katechéti, učitelia, vychovávatelia, ale aj kňazi, či zdravotníci pracujúci s deťmi -, pozývame vás k tvorivosti. Ruženec sa môžete modliť doma, v triede, v malých skupinkách, na prechádzke v parku, či online pomocou imternetového hovoru, na ktorý sme si všetci už zvykli," uvádza ACN.

Voľne stiahnuteľné materiály, video, ktoré sa dá zdieľat na sociálnych sieťach, návod ako sa modliť ruženec pre deti a prihlasovací formulár je možné nájsť na stránke www.miliondeti.sk.

TK KBS informoval Miroslav Dzurech( TK KBS, mdz, ml; pz ) 20201005037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]