[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sestry Matky Božieho milosrdenstva oslavujú sviatok svätej Faustíny
P:3, 05. 10. 2020 09:48, ZAH

Bratislava 5. októbra (TK KBS) V Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Lagievnikoch a vo všetkých kláštoroch Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva sa dnes slávi liturgický sviatok sv. sestry Faustíny Kowalskej. V Krakove-Lagievnikoch mu predchádzala trojdňová duchovná príprava pozostávajúca zo svätých omší s tematickou kázňou. Tieto sväté omše boli slávené v kaplnke s milostivým obrazom Milosrdného Ježiša a pri relikviách apoštolky Božieho milosrdenstva. Počas tejto trojdňovej prípravy sa s kázňami prihováral Miroslav Smyrak.

Na sviatok 5. októbra v kaplnke s milostivým obrazom Milosrdného Ježiša a pri relikviách sv. Faustíny budú sväté omše o 6:30, o 12:00 a o 17:00. Modlitba v hodine milosrdenstva a korunka Božieho milosrdenstva bude ako tradične o 15:00. O 20:30 sa začne adorácia pri vyloženej Najsvätejšej oltárnej sviatosti, ktorú budú moderovať sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva. Adorácia zvelebenia Pána bude ukončená o 22:45 , teda presne v hodine, keď sv. Faustína odišla do Domu nebeského Otca.

Deň, v ktorom sa apoštolka Božieho milosrdenstva narodila pre nebo, takto opisuje sr. Eufémia Traczynska:

„5. októbra počas večere sa ozval zvonček. Vedeli sme, že sestra Faustína zomiera. Všetko sme nechali tak a koľko nás bolo, všetky sme sa pobrali k nej. V izbe už bol kňaz a zopár sestier. Spoločne sme sa pomodlili. Modlili sme sa dlho: modlitby za zomierajúcich, litánie aj iné modlitby. Tak dlho sme sa modlili, že aj večerná pobožnosť začala trochu neskôr. Sestra Faustína dala nejaké znamenie, matka predstavená sa k nej naklonila a ona povedala, že teraz ešte nezomrie. Keď bude zomierať, dá vedieť. Sestry sa rozišli. (…) Keď som dokončila prácu, šla som do kaplnky a pomodlila som sa k dušiam v očistci, aby ma zobudili, keď bude sestra Faustína zomierať, lebo som veľmi chcela byť pri jej smrti. Bála som sa tak priamo prosiť o to sestru predstavenú, lebo nám, mladým sestrám, tam nebolo dovolené chodiť, aby sme sa nenakazili tuberkulózou. Sestre Amélii dovolili, lebo už bola chorá na tuberkulózu. Išla som spať v zvyčajnom čase a hneď som aj zaspala. Zrazu ma niekto budí: ,,Ak chcete byť pri smrti sestry Faustíny, tak vstaňte!“ Hneď som pochopila, že to bol omyl. Sestra, ktorá prišla zobudiť sestru Améliu, si pomýlila izbu a prišla za mnou. Hneď som zobudila sestru Améliu, obliekla som sa a rýchlo bežala do izby, kde bola sestra Faustína. Po mne prišla sestra Amélia. Bolo to okolo jedenástej v noci. Keď sme tam prišli, sestra Faustína akoby ľahučko pootvorila oči, jemne sa usmiala a potom sklonila hlavu… A už! Sestra Amélia povedala, že už asi nežije, že umrela. Pozrela som sa na sestru Améliu, ale nič som nevravela, modlili sme sa ďalej. Hromničná sviečka stále horela."

Zdroj: milosrdenstvo.sk

( TK KBS, mil ml; pz ) 20201005033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]