[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Sanktuáriu Ružencovej Panny Márie v Obišovciach privítali pútnikov
P:3, 05. 10. 2020 09:27, DOM

Obišovce 5. októbra (TK KBS) Za prísnych epidemiologických opatrení sa v nedeľu 4. októbra uskutočnila púť v Sanktuáriu Ružencovej Panny Márie v Obišovciach. Vynovený interiér kostola sa tak naplno zaskvel v slnkom preniknutej kráse, informoval hovorca Košickej arcidiecézy Jaroslav Fabian. Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše bol košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Pripomenul, že naša viera vyrastá z presvedčenia, že nad všetkým je Boh a že nič sa nedeje len tak, bez významu a zmyslu. Boh je aj nad touto krízou, ktorá podľa arcibiskupa ponúka príležitosť na zmenu nášho srdca, života i vzťahov k lepšiemu. A z tejto krízy, ako hovorí Svätý Otec František, vyjdeme lepší iba vtedy, keď nebudeme nikoho vyčleňovať, ani podceňovať, znevažovať či odpisovať.

„Spoločná modlitba otvára nielen nebo, ale aj milosrdné srdce samého Boha. Jednou z takýchto spoločných modlitieb, ktorú dávame do popredia práve v tomto mesiaci október, je modlitba posvätného ruženca. Ruženec predbieha medicínsku vedu práve v tomto morálnom a etickom odkaze: Matky, nezabíjajte počatý život, je to vaše dieťa, dajte mu šancu narodiť sa, nech sa deje čokoľvek a nech si myslí kto čo chce! Veď aj Božia Matka si prešla neľahkým obdobím počas tehotenstva, a predsa sa rozhodla pre život za každých okolností," uviedol arcibiskup Bober.

"Ruženec nás učí inému prístupu. Chrániť bezbranných, mať v úcte životy iných, súcitiť s trpiacimi, plakať s plačúcimi, radovať sa s radujúcimi, ohlasovať Božie kráľovstvo a pozývať doň čím viacerých. Žiaľ, tí čo zabíjajú a odhadzujú nemluvňatá, sa tam dostanú len ťažko. Takým pomôže už len úprimná ľútosť a pokora pred Bohom. Pohodlný spôsob života mnohokrát rýchlo odvádza od Boha. Rýchlo sa dá zvyknúť na nepoctivosť, zbavovanie sa zodpovednosti, korupciu či zneužívanie moci. Bez Boha sa na tieto hriechy dá rýchlo zvyknúť," pripomenul kazateľ a hlavný celebrant.

"A Božia Matka Panna Mária to vedela i videla v čase prvej svetovej vojny, keď cez malých vizionárov prosila ľudí, aby sa vrátili k Bohu, lebo iba tak môžu byť šťastní. Odvtedy si pripomíname jej úpenlivú materinskú prosbu, aby sme sa každý deň modlili ruženec – spolu s ňou, aj v spoločenstve, aj v našich rodinách. Máme sa ho modliť za pokoj vo svete, za obrátenie hriešnikov a víťazstvo jej Srdca a kríža.

Prosme v ruženci o skoré víťazstvo Máriinho Nepoškvrneného Srdca, aby prišla nová jar viery a života s Bohom. Osobnou angažovanosťou a modlitbou pomáhajme zvládať dopady súčasnej krízy, pamätajme na chorých, slabých a osamelých. Nezabudnime ani na našu duchovnú rodinu, zamilujme si ju a chráňme. Zostaňme s Cirkvou a v Cirkvi za každých okolností a merajme spoločným metrom dobrosrdečnosti a žičlivosti," dodal na slávnostnej svätej omši košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

V Obišovciach sa v prvú októbrovú nedeľu schádzajú pútnici pravidelne už vyše 300 rokov. Tento rok to však bolo inak, bohatý dvojdňový program vystriedala "farská" slávnosť s obmedzeným počtom veriacich. Naživo ju prinieslo Rádio LUMEN. Hlavná pútnické sezóna v Obišovciach bude opäť pokračovať na budúci rok pravidelnými púťami od mája do októbra," uviedol rádio.

K správe bolo vydané FOTO.

( TK KBS, jfa, rl, mdu, ml; pz ) 20201005032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]