[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Októbrová Misijná nedeľa má pomôcť ohlasovať Božiu lásku v kríze
P:3, 01. 10. 2020 23:05, ZAH

Vatikán 1. októbra (RV) Aj v čase pandémie misia pokračuje – upozorňujú v komuniké vydanom 1. októbra, v deň liturgickej spomienky patrónky misií sv. Terézie z Lisieux, Kongregácia pre evanjelizáciu národov a Pápežské misijné diela. Verejnosti pripomínajú, že v nedeľu 18. októbra sa uskutoční Svetový deň misií spojený s tradičnou zbierkou.

Pápež František napísal k Svetovému dňu misií osobitné posolstvo – jeho téma je citátom z proroka Izaiáša: „Hľa, tu som, pošli mňa!“ (Iz 6,8). Sekretár Kongregácie pre evanjelizáciu národov, tanzánsky arcibiskup Protase Rugambwa (na snímke s pápežom Františkom) z neho cituje:

„V kontexte hlboko poznačenom pandémiou COVIDu-19 sa netreba nechať odradiť, pretože misia nie je plodom ľudských schopností, ale patrí Bohu: Duch Svätý je jej protagonistom. Pán preberá iniciatívu, poslal svojho Syna Ježiša Krista a dnes posiela každého pokrsteného.“

Mons. Rugambwa v komuniké dodáva: „Misionári sú tam, po boku toho, kto trpí, o to viac s dopadom globálnej krízy. Toto je vhodný čas pre misiu: dnes sme povolaní ohlasovať a darovať Božiu lásku predovšetkým tam, kde je utrpenie, bieda a zúfalstvo“.

Zbierka na misie cez fondy Pápežských misijných diel

V spomínanú Misijnú nedeľu 18. októbra sa vo všetkých farnostiach sveta uskutoční osobitná zbierka na misie. Výťažok pôjde do tzv. Univerzálneho fondu solidarity Pápežských misijných diel - PMD. Ako pripomína komuniké, v tomto roku bol okrem toho na žiadosť Svätého Otca zároveň zriadený ďalší, tzv. Pohotovostný fond Pápežských misijných diel na pomoc komunitám zasiahnutým COVIDom-19.

Ako sa uvádza v komuniké, na Svetový deň misií sa pripravuje Cirkev na lokálnej úrovni na všetkých kontinentoch.

Celosvetový ruženec Rádia Mária na úmysel misií

Mesiac október okrem toho, že je mesiacom misií, má osobitné zameranie aj na modlitbu ruženca. V tejto súvislosti sa v mnohých krajinách prostredníctvom rádia či sociálnych sietí uskutoční spoločná modlitba na úmysel misií.

V deň liturgickej spomienky Panny Márie Ružencovej 7. októbra sa vo všetkých „Rádiách Mária“ po celom svete bude konať celosvetový ruženec, ktorý bude vysielaný v priamom prenose z mariánskeho sanktuária Kibeho v africkej Rwande.( TK KBS, RV zk; ml ) 20201001049   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]