[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Moneyval pri návšteve Vatikánu hodnotí legislatívu proti praniu peňazí
P:3, 01. 10. 2020 20:27, ZAH

Vatikán 1. októbra (RV) Vo Vatikáne v týchto dňoch prebieha ďalšia z pravidelných vizitácií tímu Skupiny Moneyval zameraných na prevenciu prania špinavých peňazí a financovania terorizmu. Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin v tejto súvislosti zdôraznil úsilie Svätej stolice a Vatikánu o transparentnosť a medzinárodnú spoluprácu v ekonomickej a finančnej oblasti.

Návšteva Výboru Rady Európy Moneyval, pri ktorej sa hodnotia opatrenia prijaté v boji proti financovaniu terorizmu a prania peňazí, sa začala v stredu 30. septembra.

Ako sa uvádza vo vyhlásení Tlačového strediska Svätej stolice, vizita sa odohráva v rámci piateho kola hodnotení a jej hlavným predmetom záujmu je momentálne účinnosť legislatívnych a organizačných nástrojov prijatých v posledných rokoch proti spomínaným negatívnym fenoménom.

Vôbec prvá návšteva Monevalu sa uskutočnila v roku 2012 a nasledujúce správy o pokroku Vatikánu v boji proti praniu špinavých peňazí vyšli v rokoch 2013, 2015 a 2017.

Kardinál Parolin vo svojom príhovore pri príležitosti návštevy skupiny Moneval zdôraznil úsilie Svätej stolice v boji proti financovaniu terorizmu a prania peňazí a jej zapojenie sa do medzinárodnej spolupráce.

Ako zdôraznil vatikánsky štátny sekretár, na rozdiel od ďalších účastníkov projektu Moneyval, „ktorých ekonomiky sú zamerané na zabezpečenie vlastníctva a blaha pre svoje príslušné národné komunity, zdroje spravované Svätou stolicou a Mestským štátom Vatikán sú prioritne určené pre náboženské diela a dobročinnosť“ a „práve z dôvodu tejto prioritnej destinácie fondov je nevyhnutné, aby bola etická dimenzia investovania predmetom osobitnej pozornosti“.

Kardinál Parolin sa vizitátorom poďakoval za ich prítomnosť a za všetky stimuly prispievajúce k tomu, aby sa o finančníctve zmýšľalo ako o niečom, čo je „čoraz viac v službe človeku“.

( TK KBS, RV zk; ml ) 20201001044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]