[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 13. 06. 2021   Meniny má Anton       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícka cirkev oslávi v nedeľu Svetový deň modlitieb za misie
P:3, 16. 10. 2020 11:00, DOM

Bratislava 16. októbra (TK KBS) Katolícka cirkev oslávi v nedeľu 18. októbra Svetový deň modlitieb za misie. Po prvýkrát sa slávil v rámci cirkvi na svete v roku 1926. Tohto roku budeme sláviť tento deň po 95-krát. Na Slovensku je známy pod názvom Misijná nedeľa. Slávi sa v každej katolíckej farnosti vo svete, ako deň modlitieb. Tradične je tento deň spojený s finančnou zbierkou na podporu misií, z ktorého sú financované projekty na pomoc núdznym a ohlasovanie evanjelia na všetkých kontinentoch. Na Slovensku sa budeme v tento deň modliť a finančne podporovať misie na Srí Lanke.

Pápežské misijné diela na Slovensku pozývajú ľudí prispieť na špeciálnu misijnú e-zbierku. "Napriek nepriaznivej situácii, v ktorej sa nachádzame, sú takí, ktorí sú na tom ešte horšie," uviedli v najnovšom newslettri. "Vzhľadom na to, že na Slovensku nie je možná v plnej miere tradičná kostolná zbierka na misie, je možné prispieť na misijnú e-zbierku. Svoje finančné príspevky môžete posielať na účet Pápežských misijných diel: SK88 0900 0000 0051 4976 4503 (SLSP), variabilný symbol: 1810. Do poznámky uveďte svoju adresu alebo e-mail," uviedli misijné diela k e-zbierke, ktorú realizujú pri príležitosti tradičnej Misijnej nedeli.

Pápež František na tohoročnú Misijnú nedeľu vybral citát z knihy proroka Izaiáša: „Hľa, tu som, pošli mňa!“ (Iz 6,8) Každý sme krstom dostali poslanie hlásať Ježiša všade tam, kde sme. Otázka, na ktorú odpovedá Izaiáš, sa týka aj nás. Sme pripravení prijať misiu a vydať sa na cestu dobrodružstva viery? Je to pozvanie pre nás všetkých, „aby sme vyšli zo seba pre lásku k Bohu a k blížnemu“, napísal pápež František vo svojom posolstve na misijnú nedeľu.

Komu vďačíme za to, že sa tento deň slávi v Cirkvi? V roku 1926 Najvyššia rada Pápežských misijných diel predložila vtedajšiemu pápežovi Piovi XI. návrh sláviť v celej cirkvi každý rok predposlednú októbrovú nedeľu ako deň misií, počas ktorého si kresťania pripomenú a oživia misijný záväzok vyplývajúci z krstu a podporia aj finančným darom rozvoj misijnej činnosti vo svete. Pápež bol týmto návrhom nadšený: „Táto myšlienka je dar z neba“. Odvtedy sa Svetový deň misií stal nástrojom pre napĺňanie základného poslania cirkvi – systematické ohlasovanie evanjelia celému stvoreniu.

Október okrem toho, že je známy aj ako misijný mesiac je charakteristický aj ako mesiac modlitby ruženca. Modlitba ruženca je dôležitou modlitbou a je na nás, aby sme učili deti vytvárať si pozitívny vzťah k tejto modlitbe. V Pápežských misijných dielach preto pripravili materiály pre deti k modlitbe ruženca.

Na internetovej stránke www.misijnediela.sk môžu rodičia ale aj katechéti nájsť rôzne materiály, ktoré si môžu zároveň aj stiahnuť. Pripravili materiály k modlitbe misijného ruženca s vysvetlením jednotlivých farieb a k modlitbe ruženca za Srí Lanku, nakoľko sa budú venovať predovšetkých tejto krajine tento rok. "Taktiež sme zverejnili video ako si spraviť doma desiatkový ruženec na ruku a video piesne – ukazovačky „Pán Boh má v rukách celý svet“. Súčasťou materiálov je aj mp3 nahrávka alebo video spievaného desiatka," uvádzajú.

Zdroj: misijnediela.sk( TK KBS, md, ml; pz ) 20200928051   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]