Islamabad 30. decembra (TK KBS) Napriek tomu, že náboženské menšiny sa stávajú terčmi teroristických útokov, ani jeden kresťan alebo hinduista nie je medzi členmi výboru, ktorý dal vytvoriť predseda pakistanskej vlády na koordinovanie národného plánu boja proti terorizmu. Na túto skutočnosť poukázali kresťanskí i hinduistickí náboženskí predstavitelia po tom, čo výbor proti terorizmu, ktorému predsedá sám premiér Nawaz Sharif, zasadal po prvý raz v Islamabade. Predstavitelia náboženských menšín v správe, ktorú poslali agentúre Fides, pripomenuli, že “útoky proti náboženským menšinám, nútené konverzie a atentáty uskutočňované na miestach náboženského kultu sú nebezpečnou hrozbou pre vnútornú bezpečnosť”. So sklamaním preto prijali informáciu, že ich spoločenstvá nebudú mať svojich zástupcov v novom výbore.
Výbor vedený premiérom má medzi svojimi členmi viacerých ministrov a politických predstaviteľov a bude sa starať o plán činnosti definovaný ako “národná povinnosť”. Jeho cieľom je “nulová tolerancia voči terorizmu”. Premiér zároveň požiadal generálneho prokurátora, aby vstúpil do rozhovorov s politickými predstaviteľmi krajiny a zaviedol prípadné legislatívne a ústavné zmeny potrebné na to, aby plán bolo možné uskutočniť. “Pakistan neprežije, ak sa terorizmus nevykorení,” povedal Sharif.
Krajina týmto spôsobom odpovedá na tragické udalosti v Peshaware, kde vo vojenskej škole Taliban zabil 148 ľudí, prevažne detí. Ďalším prostriedkom, ktorý vláda zaviedla, je obnovenie trestu smrti pre teroristov vo väzení: po krviprelievaní v Peshaware je v Pakistane ohlásených približne 500 trestov smrti. Ich vykonanie bolo predtým pozastavené, pretože Islamabad, i keď nikdy formálne nevymazal trest smrti z trestného zákonníka, od roku 2008 zaviedol moratórium.