Bratislava 3. novembra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov na 45. týždeň. -----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
Streda 5. novembra 2014:
- o 20:00 v Katedrále sv. Martina v Bratislave vedie modlitbové stretnutie s názvom "Božia trpezlivosť" o podobenstve Pána Ježiša o pšenici a kúkoli (Mt 13,24-30)
Štvrtok 6. novembra 2014:
- popoludní sa na Arcibiskupskom úrade v Bratislave zúčastní zasadania Komisie Bratislavskej arcidiecézy pre sakrálnu architektúru
Sobota 8. novembra 2014:
- o 15:00 slávi svätú omšu spojenú s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Chropov
Nedeľa 9. novembra 2014:
- o 10:30 v Katedrále sv. Martina v Bratislave slávi hodovú svätú omšu zo sviatku sv. Martina, patróna Katedrály i celej Bratislavskej arcidiecézy (1. deň Svätomartinského trojdnia)
Zdroj: Lukáš Uváčik (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretáriát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 3. novembra 2014 - Piatok 7. novembra 2014
- zúčastňuje sa na medzinárodnej konferencii USCCB "Manažovanie krízy" vo Varšave (Poľsko)
Sobota 8. novembra 2014
- zúčastní sa na mariánskej púti k Čiernej Madone v Čenstochovej (Poľsko)
Nedeľa 9. novembra 2014
- absolvuje pastoračnú cestu mimo Trnavy
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
3. november 2014
18.00 hod, sv. omša, Košice – sv. Gorazd
4. november 2014
9.00 hod, Konferencia k 20. výročiu obnovenia Kňazského seminára sv. Karola Boromejského, TF KU Košice
16.30 hod, odpustová slávnosť sv. Karola Boromejského, seminárny kostol Košice
6. november 2014
10.00 hod, zasadnutie Dekanskej rady, ABÚ Košice
8. november 2014
19.00 hod, koncert Piotr Rubik, Steel Aréna, Košice
9. november 2014
10.30 hod, birmovka, Pavlovce nad Uhom
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (košický pomocný biskup)
4. november 2014
9.00 hod, Konferencia k 20. výročiu obnovenia Kňazského seminára sv. Karola Boromejského, TF KU Košice
16.30 hod, odpustová slávnosť sv. Karola Boromejského, seminárny kostol Košice
6. november 2014
10.00 hod, zasadnutie Dekanskej rady, ABÚ Košice
18.00 hod, svätá omša, 20. výročie posviacky kostola, Košice – Barca
8. november 2014
19.00 hod, koncert Piotr Rubik, Steel Aréna, Košice
9. november 2014
10.00 hod, posviacka kostola, Uzovský Šalgov (Ražňany)
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
4. november 2014
9.00 hod, Konferencia k 20. výročiu obnovenia Kňazského seminára sv. Karola Boromejského, TF KU Košice
16.30 hod, odpustová slávnosť sv. Karola Boromejského, seminárny kostol Košice, (hlavný celebrant)
6. november 2014
18.00 hod, svätá omša za život, Košice - Juh
8. november 2014
19.00 hod, koncert Piotr Rubik, Steel Aréna, Košice
9. november 2014
9.00 hod, birmovka, Záhradné
11.00 hod, odpustová slávnosť sv. Martina, Kapušany
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
* JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Nedeľa 02.11.2014
08.30 hod.: Kamenica nad Cirochou – Chrám blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia a pastoračná návšteva farnosti
Pondelok 03.11. – piatok 07.11.2014
Varšava – Európske centrum komunikácie a kultúry – účasť na kurze pre biskupov z Európy na tému Krízový manažment
Piatok 07.11.2014
16.30 hod.: Prešov – Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti otvorenia XXIII. ročníka Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu
Sobota 08.11.2014
14.00 hod.: Prešov – Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa – účasť na festivalom koncerte XXIII. ročníka Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu
Nedeľa 09.10.2014
10.00 hod.: Kručov – Chrám sv. Paraskevy – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti a posviacka obnoveného interiéru
* MILAN LACH SJ (prešovský pomocný biskup)
Utorok 04.11.2014
09.00 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – otvorenie výstavy „Prenasledovaná cirkev“ a „Svätá stolica a Ukrajina: historické súvislosti“
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – účasť na pracovnom zasadaní Komisie pre charitatívnu činnosť
16.16 hod.: Ružomberok – Katolícka univerzita – prednáška na tému Eucharistia z pohľadu kresťanského východu
Sobota 08.11.2014
09.00 hod.: Bratislava – pracovné zasadanie Subkomisie KBS pre bioetiku
Nedeľa 09.11.2014
10.00 hod.: Vranov nad Topľou-Čemerné – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 100. výročia od posviacky chrámu
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Utorok 4. novembra 2014:
- 12:00 Zádušná sv. liturgia a pohrebné obrady za nebohú ctih sestru Jozafátu, OSBM vo farskom chráme v Sečovciach
Štvrtok 6. novembra 2014:
- 18:00 Svätá omša za nenarodené deti v Kostole Kráľovnej pokoja v Košiciach-Juhu, prednesie homíliu.
Piatok 7. novembra 2014:
- 8:30 Sv. liturgia pre učiteľov cirkevných škôl Košickej eparchie vo farskom chráme v Trebišove, účasť na metodickom dni
Sobota 8. novembra 2014:
- 16:30 Sv. liturgia vo farskom chráme v Trebišove pre maturantov gymnázia, požehnanie maturitných stužiek
Nedeľa 9. novembra 2014:
- 10:30 Archijerejská liturgia v Koromli s posvätením krížov
Zdroj: Michal Hospodár (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------