Bratislava 13. októbra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov na 42. týždeň. -----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
Pondelok 13. - Nedeľa 19. októbra 2014:
- v Ríme sa zúčastňuje zasadania mimoriadnej biskupskej synody na tému "Rodina ako pastoračná výzva v kontexte evanjelizácie"
Zdroj: Lukáš Uváčik (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Utorok 14. októbra 2014:
- celebruje svätú omšu v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave
Streda 15. októbra 2014:
- o 17:30 h celebruje svätú omšu v kostole Nanebovzatia Panny Márie (Notre Dame) v Bratislave pri príležitosti sviatku sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi
Piatok 17. októbra 2014:
- o 7:00 h celebruje rannú svätú omšu v kaplnke TV Lux v Bratislave
Sobota 18. októbra 2014:
- o 10:00 h slávi svätú omšu vo farnosti Holice spojenú s vysluhovaním sviatosti birmovania
- o 15:00 h slávi svätú omšu vo farnosti Záhorská Ves spojenú s vysluhovaním sviatosti birmovania
Nedeľa 19. októbra 2014:
- o 10:30 h celebruje svätú omšu vo farnosti Zohor spojenú s vysluhovaním sviatosti birmovania
- o 15:00 h celebruje svätú omšu vo farnosti Bratislava-Lamač spojenú s vysluhovaním sviatosti birmovania
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretáriát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 13. októbra 2014
- o 18:00 h celebruje sv. omšu k úcte Fatimskej Panny Márie v Jurovej
Utorok 14. októbra 2014
- o 7.45 h sa zúčastní modlitby ranných chvál v kaplnke Arcibiskupského úradu s účastníkmi Permanentnej formácie kaplánov Trnavskej arcidiecézy
- o 8.00 h bude sláviť sv. omšu v kaplnke Arcibiskupského úradu spolu s kaplánmi Trnavskej arcidiecézy
- od 9:30 h sa zúčastní na Teologickom dni kňazov Trnavskej arcidiecézy v priestoroch Arcibiskupského úradu
Streda 15. októbra 2014
- o 10:00 h absolvuje stretnutie s kňazmi
- o 11:00 h prijme študentov Arcibiskupského gymnázia biskupa Pavla Jantauscha
- o 17:00 h sa stretne s bohoslovcami Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave a bude celebrovať sv. omšu v kaplnke kňazského seminára
Štvrtok 16. októbra 2014
- o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- od 10.00 h absolvuje stretnutia s veriacimi laikmi a kňazmi
- od 14.00 h pokračuje v stretnutiach s veriacimi laikmi
Piatok 17. októbra 2014
- o 9:30 h bude viesť zasadanie Ekonomickej rady Trnavskej arcidiecézy
- o 17:00 h bude celebrovať v katedrálnom chráme sv. omšu pri príležitosti Stužkovej slávnosti študentov Arcibiskupského gymnázia biskupa Pavla Jantauscha
Sobota 18. októbra 2014 - Nedeľa 19. októbra 2014
- absolvuje pastoračnú cestu mimo Trnavy
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
6. -14. október 2014 Arcidiecézna púť do Svätej Zeme, Izrael
15. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov I., Záhradné
16. október 2014 9.30 hod, rekolekcie dekanátov Veľké Kapušany a Moldava nad Bodvou, Dom sv. Gerharda, Košice
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (košický pomocný biskup)
13. október 2014 17.00 hod, požehnanie reliéfov zvonov, Vranov nad Topľou - Čemerné
14. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Trebišov, Trebišov
15.45 hod, svätá omša, VŠOÚG sv. Lukáša, Košice
15. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov – Solivar, Ruská Nová Ves (PO – Solivar)
15.00 hod, zádušná svätá omša za zosnulého kňaza, Kostol Kráľovnej pokoja Košice - Juh
16.30 hod, pohrebné obrady, Verejný cintorín Košice
16. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Bardejov, Bardejov - Vinbarg
17. október 2014 18.00 hod, sv. omša, Modlitby otcov, Svit
18. október 2014 9.00 hod, „Milión detí sa modlí ruženec“ modlitba sv. ruženca s deťmi, Katedrála sv. Alžbety Košice
17.00 hod, Púť radosti, Pavlovce nad Uhom
19. október 2014 8.30 hod, birmovka, Veľká Lodina
10.30 hod, birmovka, Lemešany
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
13. október 2014 19.00 hod, svätá omša Veni Sancte, UPC Dr. Štefana Héseka, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
14. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Snina, Papín
15. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Východ, Kostoľany n/Hornádom
16. október 2014 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Stropkov, Kuková
17. október 2014 10.00 hod, rekolekcie Teologická fakulta, Košice
18. október 2014 10.00 hod, birmovka, Sečovská Polianka
19. október 2014 9.00 hod, svätá omša, priamy prenos Rádio Slovensko, Katedrála sv. Alžbety Košice
20. október 2014 18.00 hod, svätá omša, Košice – sv. Gorazd
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
* JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Pondelok 13. - Pondelok 4. - 20. októbra 2014:
Rím – Vatikán – účasť na mimoriadnej biskupskej synody na tému „Rodina ako pastoračná výzva v kontexte evanjelizácie“
* MILAN LACH SJ (prešovský pomocný biskup)
Utorok 14. októbra 2014:
- 16:30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia pri príležitosti misijnej nedele
Streda 15. októbra 2014:
- 18:00 Banská Bystrica – stretnutie katolíckych lekárov v rámci aktivít Rady pre pastoráciu v zdravotníctve
Štvrtok 16. októbra 2014:
- 08:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – prednáška
- 09:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – úvodná modlitba a pozdravné slovo na vedeckom kolokviu Dekrét Orientalium Ecclesiarum a Gréckokatolícka cirkev na Slovensku v rámci projektu Koncil a my. Druhý vatikánsky koncil a Gréckokatolícka cirkev na Slovensku, pri príležitosti 50. výročia Druhého vatikánskeho koncilu
Piatok 17. októbra 2014:
- 18:00 Vranov nad Topľou – účasť na muzikálovom predstavení Judit v spracovaní Gréckokatolíckeho formačného centra pre Rómov v Čičave
Sobota 18. októbra 2014:
- 09:30 Matiaška – Chrám sv. Demetra veľkomučeníka – archijerejská svätá liturgia a posviacka nového ikonostasu
Nedeľa 19. októbra 2014:
- 10:00 Ondavka – Chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti k sviatku Ochrany Presvätej Bohorodičky a posviacka obnoveného interiéru chrámu
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Piatok 17. októbra 2014:
- o 15:30 h archijerejská liturgia v bazilike minor Svätého Ducha v Michalovciach pri príležitosti 10. výročia Cirkevnej materskej škôlky v Michalo vciach, účasť na detskom programe
Zdroj: Michal Hospodár (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------