Bratislava 14. júla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov na 29. týždeň.-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
Utorok 15. júla 2014:
- dopoludnia sa na Arcibiskupskom úrade v Bratislave zúčastní prípravného stretnutia národnej púte do Šaštína (15. septembra 2014)
- popoludní prijme na Arcibiskupskom úrade v Bratislave pána Ottokarla Finsterwaldera, veľvyslanca Zvrchovaného vojenského špitálskeho rádu sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty
Zdroj: Lukáš Uváčik (sekretár arcibiskupa)
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Pondelok 14. júla 2014:
- 18:00 Svätá omša, Košice – sv. Gorazd
Streda 16. júla 2014:
- 17:30 Požehnanie Krížovej cesty, svätá omša, Humenné – Kalvária
Štvrtok 17. júla 2014:
- 14:00 Rada arcidiecéznej charity, ABÚ, Košice
Nedeľa 20. júla 2014:
- 10:30 Slávnostná svätá omša, Arcidiecézna púť, Gaboltov
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (košický pomocný biskup)
Pondelok 14. júla 2014:
- 10:30 Svätá omša, 20. výročie Kaplnky sv. Kamila v ÚSS, Prešov – sídl. III
Streda 16. júla 2014
10.30 Odpustová svätá omša, Stropkov
Sobota 19. júla 2014:
18:00 Svätá omša, Arcidiecézna púť, Gaboltov
Nedľa 20. júla 2014:
- 10:30 Slávnostná svätá omša, Arcidiecézna púť, Gaboltov
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Streda 16. júla 2014:
- 18.00 Svätá omša, Arcidiecézna púť, Gaboltov
Sobota 19. júla 2014
- 10:30 Sedemsté výročie prvej písomnej zmienky, Sliepkovce (Budkovce)
Nedeľa 20. júla 2014
- 10:30 Slávnostná svätá omša, Arcidiecézna púť, Gaboltov
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
* JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Pondelok - Piatok 14. - 18. júla 2014
Dovolenka
Nedeľa 20. júla 2014:
10:00 Petkovce – Chrám sv. Kozmu a Damiána – archijerejská svätá liturgia a posviacka novej farskej budovy
* MILAN LACH SJ (prešovský pomocný biskup)
Štvrtok 17. júla 2014:
16.30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti sviatku blahoslaveného prešovského biskupa mučeníka Pavla Petra Gojdiča OSBM
Piatok 18. júla 2014:
15.30 Hanušovce nad Topľou – otvorí farský Deň rodiny „V kruhu rodiny“ – evanjelizačné stretnutie v rámci prípravy na farskú odpustovú slávnosť
Nedeľa 20. júla 2014:
10:30 Sečovská Polianka – Chrám sv. Eliáša proroka – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Panny Márie Karmelskej a sv. proroka Eliáša
Juskova Voľa – Centrum pre mládež Bárka – účasť na 3. turnuse stretnutia mládeže Prešovskej archieparchie
Pondelok 21. júla 2014:
Juskova Voľa – Centrum pre mládež Bárka – archijerejská svätá liturgia na 3. turnuse stretnutia mládeže Prešovskej archieparchie a celodenný program
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Piatok 18. júla 2014:
- zúčastní sa na zasadaní predsedníctva Fóra kresťanských inštitúcií v Bratislave
Sobota 19. júla 2014:
- zúčastní sa na jubilejnom XX. ročníku festivalu viachlasného chrámového a ľudového spevu Ozveny starosloviečiny pod Kráľovou Hoľou v Telgárte
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------