Bratislava. TK KBS prináša výber z programu biskupov na 23. týždeň.-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
Streda 4. júna 2014:
- o 20.00 h vedie v Katedrále sv. Martina v Bratislave posledné modlitbové stretnutie v rámci cyklu "Cirkev plná života" na tému "Evanjelium v Ríme" (Sk 28,16-31)
štvrtok 5. júna 2014:
- o 9.00 h slávi svätú omšu vo farskom kostole v Ružinove pri príležitosti 20. výročia existencie Spojenej školy sv. Vincenta v Bratislave - Ružinove
Piatok 6. júna 2014:
- v Bratislave sa zúčastňuje medzinárodnej konferencie o súčasnej biomedicíne, zdravotníctve a dôstojnosti človeka
Sobota 7. júna 2014:
- zúčastňuje sa celého programu púte Bratislavskej arcidiecézy v Jubilejnom roku Sedembolestnej Panny Márie do Šaštína:
- o 9.30 hod. vedie pobožnosť krížovej cesty
- o 11.00 hod. slávi svätú omšu
- o 14.00 hod. sa zúčastní modlitby ruženca k Sedembolestnej Panne Márii
Nedeľa 8. júna 2014:
- o 10:30 h slávi svätú omšu v Bazilike v Šaštíne pri príležitosti Svätodušnej púte
- o 15:00 h slávi svätú omšu v Kaplnke sv. Michala v Modre - Kráľovej, počas ktorej požehná prístavbu kaplnky a nový bohostánok
Zdroj: Lukáš Uváčik (sekretár arcibiskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 2. júna 2014
- celodenný program mimo Arcibiskupského úradu
Utorok 3. júna 2014
- o 14:00 h sa zúčastní na zasadaní predsedníctva Spolku svätého Vojtecha
Streda 4. júna 2014
- o 9.00 h absolvuje pracovné stretnutia s právnikmi
- o 10.00 h absolvuje pracovné stretnutie s veriacimi laikmi
- o 14.00 h sa stretne s kňazmi
- o 15.00 h absolvuje stretnutie so zástupcami cirkevných škôl
- o 18.00 h absolvuje pastoračnú návštevu
Štvrtok 5. júna 2014
- o 10.00 h absolvuje stretnutie s bohoslovcami
- o 11.30 h sa zúčastní na slávnostnej svätej omši z príležitosti 40. výročia kňazstva kňaza
- od 14.00 h absolvuje stretnutia s kňazmi
Piatok 6. júna 2014
- o 9.00 h sa stretne s kňazmi
- o 10.00 h sa zúčastní zasadania Ekonomickej rady
- o 14.00 h absolvuje stretnutie so zástupcami cirkevných škôl
- o 16.15 h bude celebrovať svätú omšu na úvod Festivalu Lumen vo františkánskom Kostole sv. Jakuba v Trnave
Sobota 7. júna 2014
- o 10.00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Šaľa
Nedeľa 8. júna 2014
- o 10.00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Trnava-mesto-sv. Mikuláša
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
2. jún 2014
18.00 hod, svätá omša, Košice - sv. Gorazd
5. jún 2014
9.00 hod, porada riaditeľov cirkevných škôl, ABÚ, Košice
15.00 hod, zasadnutie Diecéznej ekonomickej rady, ABÚ, Košice
6. jún 2014
10.00 hod, promócie TF KU, Košice
12.00 hod svätá omša a slávnostné Te Deum, seminárny kostol, Košice
7. jún 2014
9.00 hod, Diecézna Fatimská sobota, Obišovce
11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Prešov - Solivar
8. jún 2014
8.30 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Prešov- Sekčov
11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Prešov - sv. Mikuláš
MONS. STANISLAV STOLÁRIK (košický pomocný biskup)
5. jún 2014
9.00 hod, porada riaditeľov cirkevných škôl, ABÚ, Košice
6. jún 2014
10.00 hod, promócie TF KU, Košice
12.00 hod svätá omša a slávnostné Te Deum, seminárny kostol, Košice
17.00 hod, 10 rokov konsekrácie kostola, Brehov
7. jún 2014
8.30 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Košice - sídl. Ťahanovce
11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Ruskov
8. jún 2014
9.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Katedrála sv. Alžbety, Košice
11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Košice nad Jazerom,
MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
2. jún 2014
10.00 hod, svätá omša prvoprijímajúcich detí z Ohradzan, Kaplnka sv. Michala, Košice
6. jún 2014
10.00 hod, promócie TF KU, Košice
12.00 hod, svätá omša a slávnostné Te Deum, seminárny kostol, Košice
7. jún 2014
9.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Košice - Juh
11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Košice - Krásna
15.00 hod, KIKAPA, Tulčík
8. jún 2014
10.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Breznica
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Pondelok 2. júna 2014:
Prijatie Vincenta Obsitnika a spoločný dopoludňajší program
14.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie Petra Čisárika a Ladislava Čisárika
Utorok 3. júna 2014:
11.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie Jozefa Porhinčáka
13.30 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie rytierov Rádu sv. Lazára
Streda 4. júna 2014:
Ľutina – stretnutie s otcom Markom Novickým
16.30 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia
Štvrtok 5. júna 2014:
10.00 Banská Bystrica – pracovné zasadanie Environmentálnej subkomisie KBS
Piatok 6. júna 2014:
10.30 Litmanová – hora Zvir – svätá liturgia pri príležitosti 6. stretnutia s podnikateľmi; celodenný program
Sobota 7. júna 2014:
10.00 Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti stretnutia s prvoprijímajúcimi deťmi; celodenný program
Nedeľa 8. júna 2014:
10:00 Prešov – Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia a udelenie diakonátu
18.00 Snina – Chrám Matky Ustavičnej Pomoci – večiereň
MILAN LACH SJ (prešovský pomocný biskup)
Pondelok 2. júna 2014:
14.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – účasť na stretnutí s Petrom Čisárikom a Ladislavom Čisárikom
Utorok 3. júna 2014:
11.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – účasť na stretnutí s Jozefom Porhinčákom
Streda 4. júna 2014:
11.30 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – svätá liturgia
Štvrtok 5. júna 2014:
09.00 Stará Ľubovňa – Dom sv. Anny – účasť na Dni otvorených dverí a posviacka
Piatok 6. júna 2014
08.30 Bratislava – účasť na medzinárodnej konferencii o súčasnej biomedicíne, zdravotníctve a dôstojnosti človeka; celodenný program
Nedeľa 8. júna 2014:
10:30 Rafajovce – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Zostúpenia Svätého Ducha
16.30 Lipany – účasť na benefičnom koncerte na podporu výstavby ikonostasu
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Štvrtok 5. júna 2014:
- od 9:00 h sa zúčastní na seminári o zhodnotení Pastoračného plánu 2007-2013 v Žiline
Piatok 6. júna 2014.
- od 9:00 h sa zúčastní na zasadnutí Vedeckej rady UPJŠ v Košiciach
Sobota 7. júna 2014:
- o 19:00 h slúži archijerejskú sv. liturgiu spojenp s udelením diakonátu kandidátom z Košickej eparchie v Bazilike minor v Michalovciach
Nedeľa 8. júna 2014:
- o 10:00 h slúži archijerejskú liturgiu pri príležitosti eparchiálnej odpustovej slávnosti Zostúpenia Svätého Ducha v Bazilike minor v Michalovciach
Zdroj: Michal Hospodár (hovorca)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Štvrtok 5. júna 2014:
– zúčastní sa na sympóziu „Vyhodnotenie Pastoračného plánu Katolíckej cirkvi na Slovensku 2007-2013“ v Diecéznom centre v Žiline a prednesie referát o pastorácii núdznych na Slovensku (ako predseda Sociálnej subkomisie KBS)
Nedeľa 8. júna 2014:
- o 9:00 h slúži archijerejskú sv. liturgiu vysielanú v priamom televíznom prenose na RTVS – Dvojka z Katedrály Povýšenia svätého a životodarného Kríža v Bratislave
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------