[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 29. 09. 2023   Meniny má Michal, Michaela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Žiline uskutočnil v poradí štvrtý víkendový kurz Mediálnej školy
P:3, 03. 04. 2014 10:17, DOM

Žilina 3. apríla (TK KBS) V dňoch 28. až 30. marca sa v Žiline uskutočnil v poradí štvrtý víkendový kurz Mediálnej školy na ktorom úspešne ukončili svoje pôsobenie už piaty absolventi. Kurz mal názov DÁVAM a zameriaval sa na filmovú tvorbu. "Mediálna škola mi priniesla veľa príjemných zážitkov v kruhu skvelých ľudí. Naučil som sa ako sa zlepšiť v písaní článkov, fotení a v natáčaní videa. Chcel by som to využiť hlavne v oblasti písania článkov a pri propagácii strediska UPC Trenčín a iných organizácií zaoberajúcich sa prácou s mladými ľuďmi," zhodnotil prínosy MeŠ-ky čerstvý absolvent Jaroslav Spodniak.

Počas dvojročného programu, ktorý zastrešuje Laura, združenie mladých, si účastníci postupne osvojili postupy práce z textom, fotografiou, hlasom a videom. Nahliadli aj do zákulisia tvorby mediálneho obsahu, filozofie reklamy a taktiež etiky a morálky v médiách. Po absolvovaní všetkých štyroch kurzov by mali byť účastníci "doma v médiách" nielen ako konzumenti, ale aj ako animátori a tvorcovia. "Absolventi Mediálnej školy získali základy mediálnej tvorby. Ako tvorcovia tak vedia prostredníctvom médií vyjadriť svoje hodnoty a názory a dokážu analyzovať a kriticky zhodnotiť mediálne obsahy. Veríme, že získané zručnosti a vedomosti prinesú aj do svojich stredísk a spoločenstiev a budú ich ako vedúci rovesníckych skupín odovzdávať ďalej," hovorí manažérka projektu Monika Čižmárová.

Atmosféru a priebeh kurzov si pochvaľovala aj účastníčka Mária Timková: „Ani som nesnívala o tom, keď som sa prihlásila na Mediálnu školu, že to bude také bombastické. Super program, otvorili sa mi nové dvere do poznania médií a ich pozadia, tvorby. A aj keby som si nič mediálne z MeŠky neodniesla, už len kvôli tým ľuďom a perfektnému spoločenstvu, ktoré sme tu vytvorili to malo veľký zmysel.“

Posledný kurz priblížil účastníkom filmovú tvorbu. Po teoretickom úvode, v ktorom účastníci nadobudli potrebné znalosti pre tvorbu scenára, prácu s kamerou a strih, vyrazili MeŠkári na už tradičný maratón tvorby krátkeho filmu. Počas natáčania padol aj nový rekord Mediálnej školy - strihalo sa až do pol piatej rána. Súčasťou víkendu boli aj slávnostné promócie spojené s premiérou novovzniknutých filmov a odovzdávaním certifikátov o ukončení štúdia.

TK KBS informoval Peter Benčík

( TK KBS, pbe, ml; pz ) 20140403015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]