[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 18. 10. 2021   Meniny má Lukáš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tematika bulváru dominovala na víkendovke Saleziánskej Mediálnej školy
P:3, 13. 03. 2014 14:33, DOM

Bratislava 13. marca (TK KBS) Tematika bulváru a fotografie dominovala na poslednej víkendovke Saleziánskej Mediálnej školy - MeŠ (7. - 9. marca 2014), ktorú zastrešuje Laura, združenie mladých. S portrétnou a reportážnou fotografiou prítomných zoznámil lektor Vladimír Škuta. Teoretické poznatky si potom osvojovali priamo v centre Žiliny, kde sa snažili zachytiť život ľudí v meste. Lektor bol nádejným fotografom k dispozícii celý víkend a konzultáciami im pomáhal zlepšiť techniku aj štýl ich práce. "Kurz fotografovania bol pre mňa veľmi aktuálny. Doma máme už dlho kvalitný foťák, ale nikomu z nás nenapadlo vypnúť automatiku a fotiť manuálne. Takto môžu byť fotky omnoho kvalitnejšie," vysvetlila účastníčka Ivana Németová.

Praktickú časť o fotografii doplnila simulovaná tlačová konferencia, v ktorej si účastníci vyskúšali rolu bulvárneho novinára a celebrity. "Uvedomujeme si dôležitosť kritického myslenia pri prijímaní mediálnych obsahov, preto praktické zručnosti, ktorým sa účastníci na kurzoch učia, dopĺňame aj o aktivity rozvíjajúce túto oblasť," doplnila Monika Čižmárová, manažérka Mediálnej školy. "Páči sa mi vzdelávanie touto formou. Spestruje to môj študentský život. Domov som sa vždy vrátila s novými informáciami a poznatkami, ktoré môžem ďalej zužitkovať v školskom i v súkromnom prostredí," povedala účastníčka Skarlet Györgyová.

Pre účastníkov druhého víkendového kurzu s názvom "Žijem" organizátori pripravili ďalšie dva kurzy, ktoré budú rozvíjať tak ich praktické zručnosti ako aj ich kritické myslenie. Tretí sa volá "Tvorím", zameraný bude na sebaprezentáciu, verbálnu a neverbálnu komunikáciu a tiež na reklamu a jej vplyv na prijímateľov. Posledný má názov "Dávam", jeho obsah spočíva v tvorbe audiovizuálneho diela, dramaturgii a scenáristike. Popri prvom ročníku prebiehajú zároveň aj druhácke kurzy. Najbližší, a pre druhákov zároveň aj posledný kurz, bude v Žiline 28. - 30. marca. Záverečným výstupom už piatych absolventov MeŠ-ky bude natočenie krátkeho filmu.

TK KBS informovala Júlia Čižmárová

( TK KBS, jči, ml; pz ) 20140313031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]