Bratislava. TK KBS prináša výber z programu biskupov na 41. týždeň.-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
Pondelok 7. októbra 2013:
- o 20.30 hod. je hosťom v relácii "U Nikodéma" v katolíckej Televízii LUX
Štvrtok 10. októbra 2013:
- o 17.00 hod. slávi v Katedrále sv. Martina poslednú svätú omšu v rámci duchovného prežívania Roku viery, v homílii zaznie katechéza na záverečný 12. článok Apoštolského vyznania viery: "Verím vo večný život", po svätej omši krátka eucharistická adorácia
Nedeľa 13. októbra 2013:
- o 11.00 hod. slávi sv. omšu vo farskom Kostole sv. Alžbety v Bratislave (Modrý kostolík) pri príležitosti 100. výročia od jeho posviacky
Zdroj: Lukáš Uváčik (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 7. októbra 2013:
Do pondelka absolvuje pastoračnú návštevu Slovenskej katolíckej misie v Londýne spojenej s vysluhovaním sviatosti birmovania
Zdroj: Sr. Adela Jenčová (sekretariát)
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
7. október 2013
15.00 hod, Ekonomická rada, ABÚ Košice
18.00 hod, svätá omša, Košice – sv. Gorazd
8. október 2013
9.00 hod, rekolekcie, Michalovce I.
9. október 2013
10.00 hod, zasadnutie Katechetickej komisie KBS, Banská Bystrica
10. október 2013
16.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Juh, Slanec
11. október 2013
9.00 hod, rekolekcie dekanátu Lipany, Ľubotín
13. október 2013
10.00 hod, posvätenie nového kostola, Vranov nad Topľou – Čemerné
16.00 hod, 11. výročie mesačných Fatimských odprosujúcich dní, Budulov (Moldava nad Bodvou)
MONS. STANISLAV STOLÁRIK (košický pomocný biskup)
Pondelok – Piatok 7. - 11. októbra 2013:
Duchovné cvičenia pre kňazov Košickej arcidiecézy, Dolný Smokovec
11. október 2013
18.00 hod, svätá omša, hnutie Modlitby otcov, Svit
12. október 2013
10.00 hod, sviatosť birmovania, Trhovište
13. október 2013
9.00 hod, sviatosť birmovania, Župčany
11.00 hod, sviatosť birmovania, Svinia
14. október 2013
18.00 hod, svätá omša, Košice – sv. Gorazd
MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
8. október 2013
9.00 hod, rekolekcie, Humenné
9. október 2013
9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Západ, Šaca
10. október 2013
9.00 hod, rekolekcie, Vranov nad Topľou – Juh
19.00 hod, prezentácia knihy Gabriele Kuby „Globálna sexuálna revolúcia“, TF KU Košice
11. október 2013
9.00 rekolekcie dekanátu Prešov II, DKD Veľký Šariš
12. október 2013
10.00 hod, birmovka, Chminianska Nová Ves
13. október 2013
11.00 hod, odpust Ružencovej Panny Márie, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Košice (dominikáni)
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
PREŠOVSKÉ ARCIBISKUPSTVO
JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Utorok 8. októbra 2013:
09.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – účasť na pracovnom zasadaní Komisie Archieparchiálneho zhromaždenia pre špeciálnu pastoráciu mládeže, Rómov a rodín
13.30 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie s právnikmi
Streda 9. októbra 2013:
10.00 Ružomberok – účasť na rokovaní Správnej rady Katolíckej univerzity v Ružomberku
15.00 Prešov – účasť na pracovnom zasadaní Komisie Archieparchiálneho zhromaždenia pre pastoráciu a katechizáciu
16.30 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia
Sobota 12. októbra 2013:
10.30 Litmanová – hora Zvir – svätá liturgia; program s návštevou zo zahraničia – návšteva Ľutiny počas Púte seniórov
Nedeľa 13. októbra 2013:
10.00 Lomné – Chrám sv. Michala archanjela – archijerejská svätá liturgia a posviacka novej farskej budovy
Pondelok 14. októbra 2013:
14.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie zástupcov komunity Cenacolo zo Slovenska
MILAN LACH SJ (prešovský pomocný biskup)
Pondelok 7. októbra 2013:
10.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie so zástupcami a koordinátormi Jakubskej cesty (púte do Santiago de Compostela)
Utorok 8. októbra 2013:
08.30 Prešov – Gréckokatolícke mládežnícke pastoračné centrum – pracovné zasadanie Komisie Archieparchiálneho zhromaždenia pre evanjelizáciu
Streda 9. októbra 2013:
18.00 Prešov – Kaplnka Prepodobnej matky Makríny v kláštore sestier baziliánok – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 20. výročia posviacky prešovského manastiera sestier baziliánok na Narcisovej ulici
Štvrtok 10. októbra 2013:
18.00 Prešov – Divadlo Alexandra Duchnoviča – účasť na premiére muzikálu Svetlo Slovenom k 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, ktoré pripravila mládež z Gréckokatolíckeho mládežníckeho pastoračného centra
Sobota 12. októbra 2013:
13.30 Máriapócs – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti púte gréckokatolíkov zo Slovenska
Pondelok 14. októbra 2013:
19.00 Badín – kňazský seminár – prednáška na tému Teológia a viera predchalcedónskych cirkví
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
MONS. MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Streda 9. októbra 2013:
- od 10:00 h vedie rokovanie Rady pre rodinu KBS v Žiline
Sobota 12. októbra 2013:
- od 10:30 h vedie rokovanie zástupcov sekulárnych inštitútov v Košiciach
Nedeľa 13. októbra 2013:
- od 10:30 h slúži archijerejskú liturgiu v Bajanoch
Zdroj: Michal Hospodár (hovorca eparchie)
----------------------------------------------------------------