[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 29. 07. 2021   Meniny má Marta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ružomberské Kolégium pozýva študentov na dobrodružstvo poznania
P:3, 20. 03. 2013 09:22, DOM

Ružomberok 20. marca (TK KBS) - Kolégium Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) otvára od nového akademického roka svoje brány. Záujemcovia o účasť na tomto univerzitnom programe sa môžu prihlásiť do 30. apríla 2013. „Študenti zažijú dobrodružstvo poznania a komunikovania existenciálnej trojice každého ľudského života, ktorú, ako nedávno povedal pápež František pracovníkom médií, tvoria pravda, dobro a krása a stretnú mnoho zaujímavých ľudí, ktorí s nimi strávia aj exkluzívny čas,“ uviedol Róbert Lapko, prorektor Katolíckej univerzity poverený zodpovednosťou za zahraničné vzťahy, mobility a formáciu.

Podmienkou prihlásenia sa je status vysokoškolského študenta KU, ochota na sebe pracovať a akceptácia ročného akademického programu kolégia. Prihlášku je potrebné poslať do 30. apríla 2013 riaditeľovi Františkovi Kovaľovi, SJ e-mailom na frantisek.koval@ku.sk. S vybranými uchádzačmi sa uskutočnia osobné pohovory. Na základe ich výsledkov budú vybraní 15 študenti, ktorí od septembra 2013 spoja svoje vysokoškolské štúdium s účasťou v Kolégiu Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Kolégium vychádza zo samotného poslania KU, ktorým je formovanie mysle a srdca: v duchu katolíckej morálnej, intelektuálnej a akademickej tradície poskytovať univerzitné vzdelávanie a výchovu a integrálne rozvíjať človeka pre dobro celej spoločnosti. „Duchovný život a formácia v prostredí komunity za sprevádzania skúsenými duchovnými vodcami je osvedčeným spôsobom – takzvané know-how Cirkvi, vďaka ktorému vyrástli mnohé veľké osobnosti schopné odovzdávať svetu evanjeliové posolstvo,“ povedal košický arcibiskup a veľký kancelár KU Mons. Bernard Bober na slávnosti Veni Sancte v septembri 2012, keď Kolégium KU začalo svoj pilotný ročník.

Projekt kolégia sa svojím charakterom vracia k počiatočným víziám KU – byť univerzitou, ktorá formuje a pripravuje budúcich kresťanských lídrov – absolventov ako zrelé a zodpovedné osobnosti, ktoré sú schopné múdrosťou a cnostným životom svedčiť o pravde, dobre a kráse. „Intelektuálna a duchovná formácia v Kolégiu KU sa nevylučuje ani s dennou, ani s externou formou štúdia a je vhodnou príležitosťou k ďalšiemu osobnostnému rastu,“ doplnil prorektor Róbert Lapko.

Viac informácií o kolégiu je možné nájsť na internetovej stránke kolegium.ku.sk.

TK KBS informoval Matúš Demko

( TK KBS, md; ml ) 20130320031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]