[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 29. 07. 2021   Meniny má Marta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícka univerzita otvára ročný formačný program na Kolégiu KU
P:3, 03. 07. 2012 20:45, DOM

Ružomberok 3. júla (TK KBS) - Systematický ročný formačný program internátneho typu, ktorý je určený predovšetkým pre študentov bakalárskeho štúdia, ponúka Kolégium, ktoré vzniklo na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). „Snahou Kolégia KU je zintenzívniť a prakticky realizovať samotné poslanie KU: formovať mysle a srdcia študentov pre ich integrálny rozvoj a dobro celej spoločnosti. Poslaním je žiť denne v atmosfére spoločenstva poslanie KU a jej štyri základné hodnoty pravdu, profesionalitu, zodpovednosť a jednotu,“ uviedol prorektor pre výchovu a mobility doc. Róbert Lapko.

Formačný program Kolégia KU je určený náročným študentom, ktorí od štúdia na univerzite očakávajú viac, ktorí chcú skutočnú premenu na ľudí rozvážnych a rozhľadených, na osobnosti schopné vidieť a milovať aj okolo seba, na ľudí, ktorí chcú dobre konať dobro. Komunita Kolégia by mala byť vytvorená zo študentov všetkých fakúlt KU, ktorí majú seriózny záujem o formáciu a sú ochotní žiť podľa pravidiel Kolégia počas celého roka. V tomto duchu bude ponúkať kurzy a kolokviá zamerané na kresťanskú filozofiu, históriu, kultúru, umenie, politiku a zdokonaľovanie jazykových a mediálnych znalostí. Formačný program chce podporiť snahu frekventantov o súkromný duchovný život participáciou na spoločných pravidelných aktivitách Kolégia a dobrovoľným angažovaním sa v prospech slabých a opustených.

Kolégium KU začne fungovať v novom akademickom roku 2012/13 v kláštore jezuitov na Námestí A. Hlinku v Ružomberku, kde sa v minulosti vzdelávali a formovali mnohé osobnosti Slovenska, medzi nimi aj napr. Ján Chryzostom kardinál Korec. Ubytovanie je zabezpečené v podkroví kláštora a náklady naň neprevýšia poplatok v iných študentských domovoch KU. Stravovanie bude možné v školskej jedálni vedľa kláštora jezuitov alebo sa bude pripravovať spoločne. „Kolégium KU svojím ročným formačným programom ponúka viac ako tradičný študentský život na internáte či priváte v Ružomberku, chce vytvoriť priestor pre rodinnú atmosféru spoločnej modlitby a štúdia, formácie myslí a sŕdc za doprevádzania skúsených odborníkov,“ spresnil doc. Lapko.

Na čele Kolégia stojí riaditeľ menovaný rektorom KU. Je ním p. František Kovaľ, SJ, ktorý posledných desať rokov pracoval ako misionár v Kazachstane, v Kirgizsku a ako špirituál v kňazskom seminári na Ukrajine. Riaditeľ bude svoju činnosť vykonávať v úzkej spolupráci s prorektorom pre formáciu a s radou konzultorov Kolégia. Súčasťou je tiež tím uznávaných dobrovoľných odborníkov, ktorí budú prednášať, a tútorov. Kolégium KU je otvorené pre vybraných stážistov a bude úzko spolupracovať s inými rovnako zameranými kolégiami na Slovensku a v zahraničí.

Záujemcovia o formáciu a vzdelávanie v Kolégiu KU sa môžu prihlásiť do 5. 8. 2012 na adresu Ubytovacích a stravovacích zariadení KU alebo na e-mailovú adresu kolegium@ku.sk. Prihláška má obsahovať životopis a motivačný list. Osobný pohovor s uchádzačmi sa uskutoční 28. 8. 2012 na KU v Ružomberku.

::List pre záujemcov:: / ::Informačný materiál o Kolégiu KU::

TK KBS informoval Vladimír Buzna

( TK KBS, vb; ml ) 20120703078   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]