[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 06. 12. 2023   Meniny má Mikuláš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mladí z trenčianskeho UPC dostali novú monštranciu
P:3, 03. 05. 2012 10:17, DOM

Trenčín 3. mája (TK KBS) - V stredu 2. mája navštívil študentské spoločenstvá v Trenčíne nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Pre trenčianske Univerzitné pastoračné centrum (UPC) priniesol vzácny dar – novú monštranciu, ktorú zadovážil počas nedávnej aprílovej púte kňazov v Ríme. Požehnal ju na svätej omši v kaplnke na internáte Dopravnej akadémie v Trenčíne - Zlatovciach, v centre študentského mestečka a internátov, kde prechodne býva a žije asi 700 stredoškolských a vysokoškolských študentov zo všetkých regiónov Slovenska.

Na slávnosti sa zúčastnil aj trenčiansky dekan Mons. Milan Kupčík, zástupcovia akademickej obce jednotlivých fakúlt Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne na čele s dekanom fakulty zdravotníctva doc. Jánom Bielikom, rehoľné sestry z kláštorného kostola Notre Dame a študenti všetkých stupňov a vekových kategórii s vlastným zborom. Obetné dary prinášali vysokoškoláci - zástupcovia fakúlt TnUAD a dvaja hokejisti Dukly Trenčín, ktorí pravidelne navštevujú študentské omše v stredy večer. Študenti darovali biskupovi leporelo s fotografiami z trojročného fungovania svojho mladého UPC, kvety a čokoládovú biskupskú pečať.

Biskup mladých povzbudil, aby sa nebáli budovať svoj osobný vzťah s Bohom, napriek množstvu iných lákavých ponúk a mali z neho ozajstnú radosť. Na záver, po krátkej eucharistickej adorácii, po prvýkrát s novou monštranciou všetkých požehnal. Po skončení slávnosti spolu s pedagógmi a študentmi strávil neformálne priateľské chvíle na jednoduchej recepcii. Novú monštranciu budú mladí so svojim univerzitným kaplánom využívať pri adoráciách v kaplnke na internátoch, v zóne ticha B budovy trenčianskej univerzity na Sihoti a na duchovných obnovách, keďže vlastnú nemali.

TK KBS informoval Juraj Sedláček( TK KBS, js; ml ) 20120503024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]