[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 06. 2022   Meniny má Peter a Pavol; Petra      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pochod za život v Košiciach
P:3, 28. 03. 2011 08:11, DOM

Na slávnosť Zvestovania Pána sa v Košiciach uskutočnilo podujatie s názvom Pochod za život. Jeho cieľom bolo poukázať na hodnotu počatého, ešte nenarodeného, života. Svätú omšu v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho celebroval arcibiskup Bernard Bober. Vo svojej homílii poukázal na skutočnosť, že na Slovensku sa denne vykoná viac ako 30 potratov. Kvôli lepšiemu predstaveniu si tohto čísla to prirovnal k plnému autobusu. Zdôraznil, ako to bolí, keď nastane dopravné nešťastie a v správach je možné uvidieť havarovaný autobus s množstvom obetí. Po svätej omši nasledovala eucharistická adorácia v kostole, pričom sa viac ako štyristo ľudí v sprievode pohlo smerom k Ústavnému súdu Slovenskej republiky. V sprievode sa niesol obraz Panny Márie Guadalupskej, ktorá je zvláštnou patrónku nenarodených detí. Tichý sprievod sa zastavil pri ústavnom súde, kde sa prihovoril Ján Hudaček, ktorý sa podelil o svoje 15-ročné skúsenosti v boji za práva nenarodených detí. Najviac zaujalo jeho rozprávanie o cyklistických púťach, ktoré uskutočnil s podobne zmýšľajúcimi spolupracovníkmi aj mimo Slovenska – do Medžugoria, Viedne, Betlehema. Toto leto sa pripravuje cyklopúť do Madridu na Svetové dni mládeže.

Nasledovala modlitba radostného ruženca, počas ktorej sa sprievod s kahančekmi pohol po Hlavnej ulici smerom k Immaculate – soche Nepoškvrnenej Panny Márie. Tam sa prítomným prihovoril špirituál Dušan Škurla a pripomenul, že ašpirácia Košíc na titul „hlavné mesto kultúry“ sa má nutne stretnúť s kultúrou života. Modliac sa ruženec Božieho milosrdenstva sa sprievod vrátil späť do kostola, kde sa eucharistická adorácia ukončila sviatostným požehnaním.

Sprievodnou akciou bola billboardová kampaň, na ktorú sa vyzbieralo približne 2000 EUR, z čoho bohoslovci darovali cez 120 EUR. Pre rozvoj počatého života je najvhodnejším prostredím milujúca rodina, na čo upozornila pani Rimarčíková a prítomných pozvala na pripravovaný Deň rodiny, ktorý sa uskutoční 21. mája.

TK KBS informoval Martin Lučko, seminarista

( TK KBS, ml;jk ) 20110328012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním